• ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۳
  • کد خبر: 57155
  • readingTime: ۱ دقیقه
بورس

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد از ابتدای سال جاری تا پایان هفته دوم تیر ماه ۱۲۹۵ گواهی تمکن مالی الکترونیک صادر شده است.

به گزارش ایراسین، از ابتدای امسال تا پایان هفته دوم تیر ماه، ۱۲۹۵ گواهی تمکن مالی الکترونیک صادر شده که شامل ۱۱۷۲ درخواست «تعداد صورت وضعیت دارایی» و ۱۲۳ درخواست «تعداد گواهی خلاصه معاملات» می‌شود.

بر پایه این گزارش، صدور گواهی تمکن مالی برای «دریافت خدمات کنسولی جهت اقامت در سایر کشورها و اثبات توان مالی دانشجویان برای پرداخت شهریه دانشگاه‌های بین‌المللی» از جمله مزیت‌های الکترونیکی شدن این خدمت است.

روش دریافت گواهی تمکن مالی

بر اساس اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، سهامداران سجامی شده می‌توانند با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه (سامانه DDN)، به آدرس ddn.csdiran.ir «بخش میز خدمت الکترونیک»، با انتخاب نوع گواهی مورد نیاز خود، درخواست خود را ثبت کرده و نسخه الکترونیکی و مورد تأیید صورت وضعیت دارایی خود را دریافت کنند.

افزون بر این، با توجه به اینکه درخواست در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه(DDN) ثبت می‌شود، نیازمند ارائه هیچ مدرکی نیست و شخص می‌تواند نامه صورت وضعیت دارایی را برای یک تاریخ مشخص در گذشته، درخواست کند.

همچنین تعیین بازه زمانی خلاصه گردش معاملات، انتخابی و به انتخاب شخص است. مبلغ قید شده در صورت وضعیت دارایی شامل ارزش کلیه سهام متعلق به شخص، با کسر سهام وثیقه یا سهام مسدود (فریز) شده شخص است.

همچنین، در صورتی که متقاضیان از وثیقه یا مسدود بودن سهام خود یا دلایل آن اطلاع نداشته باشند، می‌توانند از طریق کارگزار ناظر خود استعلام و اقدام به رفع آن کنند. برای صدور صورت وضعیت دارایی، حداقل دارایی اشخاص در نظر گرفته نمی‌شود.

بر اساس گزارش تسنیم، با توجه به آنکه در حال حاضر اپراتور صحت نام انگلیسی اظهار شده توسط متقاضی را بررسی و تأیید می‌کند، صدور نامه تمکن مالی حداقل یک روز کاری زمان می‌برد و اشخاص می‌توانند نسخه الکترونیکی آن را در قالب فایل PDF دریافت و در صورت تمایل و نیاز پرینت بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =