ریل فولاد

با افتتاح سه خط ریلی تجاری- صنعتی در استان‌های یزد و اصفهان، مجموع خطوط ریلی افتتاح شده در دولت سیزدهم به ۸۰۰ کیلومتر رسید.

به گزارش ایراسین به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مراسم افتتاح سه خط تجاری صنعتی فولاد ارفع اردکان، گندله‌سازی بهاباد و سایپا سیتروئن کاشان، امروز شنبه (دوم تیرماه) با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن در سایت شرکت فولاد ارفع برگزار شد.

در این مراسم «سید میعاد صالحی» مدیر عامل راه آهن ضمن گرامیداشت یاد شهید رئیسی و شهدای خدمت گفت: سال پایانی دولت، فصل چیدن ثمره تلاش‌های چندساله دولت بود، اما تقدیر اینگونه رقم خورد و ما امروز در فقدان شهید رئیسی هستیم.

مدیرعامل راه آهن افزود: در دولت سیزدهم، حدود ۵۰۰ کیلومتر خط اول، ۲۰۰ کیلومتر خط دوم و ۱۰۰ کیلومتر خطوط تجاری صنعتی به بهره برداری رسید و در مجموع در این دولت شاهد افتتاح حدود ۸۰۰ کیلومتر خط ریلی بودیم.

معاون وزیر راه با تقدیر از تلاش و سرمایه‌گذاری شرکت‌های فولادی برای توسعه زیرساخت‌های ریلی ادامه‌داد: اتصال مراکز بزرگ صنعتی و معدنی به خطوط ریلی مزایای فراوانی دارد.

وی اضافه‌کرد: اطمینان خاطر از حمل نهاده‌ها و محصولات شرکت‌های بزرگ تولیدی در شرایط مختلف، کاهش ترافیک و تصادفات، کاهش مصرف سوخت و غیره از جمله مزایای مهم توسعه خطوط ریلی است.

برپایه این گزارش، پروژه احداث سه خط تجاری فولاد اردکان، گندله‌سازی بهاباد و سایپا سیتروئن کاشان در مجموع ۲۲ کیلومتر و به ارزش ۸۵۰ میلیارد تومان بوده که به‌طور مشترک توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =