• ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۹
  • کد خبر: 54912
  • readingTime: ۱ دقیقه
دانش اموزان

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از آغاز پیش ثبت نام مدارس شاهد در پایه‌های ورودی اول، هفتم، دهم و میان پایه برای سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش ایراسین، زهرا پناهی‌روا با اعلام این خبر افزود: با توجه به جایگاه مدارس شاهد به عنوان مدارس مورد وثوق دانش آموزان و خانواده‌های آنها و لزوم خدمات شایسته به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و جایگاه این مدارس به عنوان پایگاه‌های اصلی انقلاب اسلامی و دغدغه‌ای که وزیر آموزش و پرورش برای کیفیت بخشی این مدارس دارند، برنامه‌ریزی برای ثبت نام این مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ با حساسیت دنبال و شیوه نامه ثبت نام مدارس شاهد ابلاغ شد.

پناهی روا ادامه داد: این شیوه نامه در اجرای اساسنامه طرح شاهد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات جلسه اخیر ستاد مرکزی شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است.

عضو شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: پیش ثبت نام مدارس شاهد به صورت الکترونیکی در سراسر کشور از طریق درگاه my.medu.ir و اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند انجام می‌شود.

وی زمان بندی پیش ثبت نام این مدارس را اینگونه اعلام کرد: پایه اول ابتدایی از یکم خردادماه تا ۲۰ خرداد، پایه هفتم (دوره اول متوسطه) از ۲۱ خرداد تا دهم تیر و پایه دهم (دوره دوم متوسطه) از یکم تا ۲۰ تیرماه انجام می‌شود؛ همچنین زمان پیش ثبت نام دانش آموزان در میان پایه‌های مدارس شاهد در همه دوره‌های تحصیلی از یکم تا پانزدهم مردادماه است.

پناهی روا تاکید کرد: بدیهی است پس از اتمام این زمان بندی ها، دانش آموزانی که امتیاز لازم را کسب کرده باشند، با اطلاع رسانی که از طریق مدرسه صورت خواهد گرفت، برای ارائه مدارک و تکمیل ثبت نام به مدرسه مراجعه می‌کنند از این رو از اولیای دانش آموزان درخواست می‌شود از حضور در مدرسه برای پیش ثبت نام خودداری کنند.

دبیر ستاد مرکزی شاهد وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: سنجش آغازین برگزاری کلاس‌های پیش نیاز و مهارت آموزی در تمامی دوره‌های تحصیلی بر اساس ضوابط مندرج در شیوه نامه برنامه هفتگی مدارس شاهد از جمله مواردی است که مدیران مدارس شاهد بر آن اهتمام خواهند داشت.

وی گفت: نام مدارس شاهد با شهید و شهادت گره خورده و دارای تقدسی است که باید همه تلاش کنیم حافظ این نام مقدس باشیم. استقبال از مدارس شاهد یعنی مردم به این مدارس اعتماد دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =