• ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۱
  • کد خبر: 52706
  • readingTime: ۱ دقیقه
باران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه طی امروز در ارتفاعات کرمان، شمال هرمزگان، شمال شرق فارس بارش شدت خواهد داشت، گفت: دوشنبه با ورود سامانه بارشی، در بیشتر مناطق کشور به جز نوار شرقی، بارش و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایراسین، صادق ضیائیان با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در اردبیل، نیمه شرقی و شمال آذربایجان شرقی، زنجان، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی، دامنه‌های شرقی زاگرس مرکزی و جنوبی، شامل بعضی نقاط استان‌های کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، شرق کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی و شرق فارس، نیمه غربی یزد، غرب و نیمه جنوبی کرمان و شمال هرمزگان، در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه در ارتفاعات کرمان، شمال هرمزگان، شمال شرق فارس بارش شدت خواهد داشت، افزود: یکشنبه در شمال شرق فارس، کرمان، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات یزد، به‌تدریج در ساعات بعدازظهر با نفوذ موج تراز میانی جو به غرب کشور، افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: دوشنبه با ورود سامانه بارشی، در بیشتر مناطق کشور به جز نوار شرقی، بارش و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

ضیائیان با اشاره به اینکه سه‌شنبه از میزان بارش در شمال غرب و غرب کاسته و گستره بارندگی به دیگر نقاط کشور کشیده می‌شود، ادامه داد: طی پنج روز آینده، در مناطق مستعد رگبار تگرگ و در مناطقی که بارش رخ نمی‌دهد، وزش باد شدید و خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، کمی ابری به تدریج ابری، گاهی بارش پراکنده و گاهی وزش باد شدید با بیشینه ۲۷ و کمینه ۱۰ درجه سانتی‌گراد است و روز یکشنبه، کمی ابری به‌تدریج نیمه‌ابری، گاهی وزش باد با احتمال بارش پراکنده با بیشینه ۲۹و کمینه ۱۲ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.‌

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =