• ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۵
  • کد خبر: 50423
  • readingTime: ۱ دقیقه
برف

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: ۱۳ هزار و ۵۷۵ کیلومتر برفروبی در شبانه روز گذشته در محورهای مختلف استان انجام شد.

به گزارش ایراسین، فرزاد دادخواه در خصوص وضعیت جاده‌ها اظهار کرد: با توجه به فعالیت سامانه بارشی، در چند روز گذشته با بارش برف و کولاک در بیشتر مناطق استان مواجه بودیم که عوامل راهداری با تجهیزات و امکانات خود به پاکسازی محورهای شریانی و غیرشریانی پرداختند.

وی با اشاره به انجام عملیات برفروبی در ۲۴ ساعت گذشته در محورهای استان ادامه داد: در این بازه زمانی ۲۴۷ دستگاه ماشین‌آلات و ۳۹۷ نفر از نیروهای راهداری در محورهای شریانی استان مشغول فعالیت بودند.

دادخواه، مقدار شن و نمک مصرفی در این محورها را ۶ هزار و ۲۴۰ تُن اعلام کرد و افزود: بارش برف همراه با کاهش دما و لغزندگی جاده‌ها در اکثر راه‌های استان گزارش شده است و رانندگان باید آمادگی لازم برای تردد در راه‌های لغزنده و کوهستانی از جمله گردنه ملااحمد، خروس گلو، نیه، قُرقچی و پُشته را داشته باشند و ضمن به همراه داشتن زنجیر چرخ، سرعت مطمئنه و فاصله طولی را مد نظر قرار دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به بارش برف و لغزندگی راه‌ها، به رانندگان توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورتی که قصد تردد در جاده‌های برون شهری استان را دارند پیش از سفر از طریق تماس با شماره تلفن ۱۴۱ از وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که بدلیل موقعیت خاص آن در مرکز به عنوان چهارراه ترانزیت بار و مسافر کشور، رُتبه نخست حمل بار و رُتبه سوم حمل مسافر را داراست

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =