رئیس سازمان بورس

رئیس سازمان بورس، با اشاره به اینکه، ایجاد محدودیت در تامین انرژی صنایع تبعات منفی گسترده ای دارد، گفت: قطعی برق صنایع در تابستان از جمله معضلاتی است که هر ساله شاهد تأثیرپذیری فعالیت تولیدی صنایع و نیز روند معاملات بازار از این اتفاق هستیم.

به گزارش ایراسین، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مکاتبات سازمان بورس با وزارت نیرو برای کاهش ریسک قطعی برق صنایع در تابستان گفت: قطعی برق صنایع در تابستان از جمله معضلاتی است که هر ساله شاهد تأثیرپذیری فعالیت تولیدی صنایع و نیز روند معاملات بازار از این اتفاق هستیم.

مجید عشقی، افزود، از چند وقت گذشته جلساتی را به منظور کاهش نوسانات بازار برگزار کردیم و قبل از ایجاد هر گونه مشکلی در بازار در صدد رفع این مشکل برآمدیم.

وی گفت: قرار بر این شد تا قطعی یا محدودیت مصرف برق صنایع به صورت کاملاً برنامه‌ریزی شده باشد و با اطلاع واحدهای تولیدی انجام شود.

رئیس سازمان بورس گفت: صنایع باید بتوانند به منظور کاهش ضرر و زیان احتمالی از محدودیت ایجاد شده در مصرف برق، تعمیرات اساسی واحدهای خود را به زمان قطعی برق موکول کنند.

هر ساله تلاش کردیم تا از طریق مذاکرات با نهادهای مربوطه اثر قطعی برق و گاز را در تابستان و زمستان به حداقل برسانیم.

بر اساس گزارش تسنیم، وی گفت: تاکنون از طریق راه اندازی ابزارهای جدید در بازار سرمایه و بورس انرژی به سمت کنترل مصرف برق و کاهش زمان قطعی برق واحدها پیش رفتیم.

مذاکرات سازمان بورس با وزارت نیرو برای کاهش قطعی برق صنایع در تابستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =