ایمیدرو

رییس هیات عامل ایمیدرو از افزایش بودجه توسعه زیرساخت‌های معادن سیستان و بلوچستان توسط ایمیدرو طی سال آتی خبر داد.

به گزارش ایراسین، وجیه الله جعفری امروز در جلسه شورای معادن استان سیستان و بلوچستان که با حضور حسین مدرس خیابانی استاندار، مسوولان سازمان صمت و جمعی از مسئولان استان و محلی برگزار شد، افزود: استان سیستان و بلوچستان در شمار اولویت های ایمیدرو در برنامه توسعه زیرساخت معادن کشور قرار دارد.

وی گفت: در این زمینه مسئولان استان همکاری لازم برای معرفی معادن فعال و یا در مرحله فعالسازی را داشته باشند تا ایمیدرو اقدامات توسعه ای زیرساخت در مناطق اولویت دار را داشته باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توسعه برنامه اکتشافی ایمیدرو در استان سیستان و بلوچستان، گفت: کشف محدوده های پتانسیل دار همچون معدن مس “جانجا” حاصل برنامه ریزی های اکتشافی است.

جعفری اعلام کرد: ایمیدرو به دنبال کاهش ریسک های اکتشافی است و واگذاری محدوده های شناسایی شده به بخش خصوصی از طریق مزایده را در شمار برنامه های خود قرار داده است.

وی افزود: حاصل همکاری دولت و بخش خصوصی تاکنون جذب ۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری بوده است که تاکنون بالغ بر چهار میلیارد دلار آن محقق شده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو طرح احیا و فعالسازی معادن کوچک را از سیاست های اصلی این سازمان خواند و گفت: مسئولان سیستان ‌و بلوچستان در این طرح همکاری های لازم را دارند و ایمیدرو آمادگی دارد تا با استان در بخش های مطالعه، مشاوره و مباحث تامین مالی، حمایت های لازم را داشته باشد.

جعفری تاکید کرد: در واگذاری اینگونه معادن ارایه بسته های سرمایه گذاری هدفمند به جای واگذاری یک واحد معدنی، می تواند به عنوان یک راهبرد باشد.

وی اعلام کرد: معدن مس جانجا با توجه به ظرفیت های قابل توجهی که دارد؛ نیاز به تدوین طرح جامع متناسب با شرایط منطقه ای و فنی دارد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: بهره مندی از ظرفیت محدوده های پتانسیل دار همچون جانجا؛ نیاز به حضور شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی برای گسترش سرمایه گذاری ها دارد.

وی عنوان کرد: شرایط باید به سمتی هدایت شود تا شرکت های بزرگ حضور پررنگی در توسعه مناطق کم برخوردار داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =