• ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵
  • کد خبر: 27966
  • زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه
معدن

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جغتای گفت: معدن کرومیت روستای "گَفت "از توابع شهرستان جغتای به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی پلمب شد

به گزارش ایراسین، هادی چوپانی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جغتای گفت: معدن کرومیت روستای "گَفت "از توابع شهرستان جغتای به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی پلمب شد

وی شامگاه دوشنبه افزود: معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان به همراه کارشناس اچ.اس.ای(HSE)این سازمان امروز از معدن بازدید کردند که مشخص شد پیشکار این معدن غیراستاندارد است.

چوپانی با اشاره به کشته شدن یک نفر به دلیل ریزش معدن افزود: کارشناسان همچنین با حضور در محل حادثه در معدن کرومیت "گَفت" جغتای، دستور پلمب معدن را صادر کردند.

رییس صمت جغتای تصریح کرد: با توجه به رعایت‌نشدن شیوه نامه‌ها و نکات ایمنی توسط بهره‌بردار معدن گَفت جغتای، موضوع به شورای عالی معادن کشور نیز منعکس شد.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه تصمیم گیری در خصوص ادامه فعالیت و تعیین تکلیف این معدن، منوط به نظر مراجع مربوط است.

ریزش کوه در معدن کرومیت روستای "گَفت" شهرستان جغتای، منجر به گرفتار شدن یک مرد میانسال در زیر آوار و مرگ وی شد.

در این حادثه یک دستگاه بولدوزر هنگام کار در این معدن، بر اثر ریزش کوه مدفون شده و راننده آن بر اثر شدت جراحات وارده در صحنه جان باخت.

کارخانه فروکروم و معادن سنگ آهن، منگنز، کرومیت، مس و سیلیس بخشی از ظرفیت‌های بخش صنعت و معدن شهرستان جغتای در غرب استان خراسان رضوی است.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری جغتای در ۳۵۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =