• ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۵
  • کد خبر: 43222
  • readingTime: ۱ دقیقه
امین میرزازاده (کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2023)

بعد از امیرحسین زارع، امین میرزازاده هم مدال طلای ۱۳۰ کیلوگرم قهرمانی جهان را از آن خود کرد تا طلای سنگین‌وزن کشتی در قبضه ایرانی‌ها باشد.

به گزارش خبرنگار ایراسین، امین میرزازاده با شکست رضا کایالپ در فینال ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان، هم انتقام شکست سال گذشته‌اش در بلگراد را از این کشتی‌گیر گرفت و هم برای اولین بار قهرمان جهان شد.

میرزازاده علاوه بر طلا، تنها کشتی‌گیری بود که تا امروز سهمیه المپیکش را قطعی کرده است. در رقابت‌های چهار وزن اول که به ۵۵، ۷۷، ۸۲ و ۱۳۰ کیلوگرم اختصاص داشت، دو وزن المپیکی بود که محمدعلی گرایی از دور رقابت‌ها حذف شد.

در رقابت‌های سه وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان هم دو وزن ۶۰ و ۹۷ کیلوگرم اوزان المپیکی بودند که هر دو نماینده ایران با شکست مقابل حریفان‌شان در نیمه‌نهایی، به مبارزه رده‌بندی رسیدند و در صورتی که فردا مدال برنز بگیرند مستقیما به سهمیه المپیک خواهند رسید و در صورت شکست، باید یک مبارزه با دیگر نفر پنجم وزن خود داشته باشند تا نفر پنجم حقیقی سهمیه المپیک بگیرد.

امین میرزازاده همچنین درحالی این مدال طلا را از آن خود کرد که امیرحسین زارع نیز چند شب قبل در سالن اشتارک آره‌نای بلگراد نشان طلای سنگین‌وزن کشتی آزاد جهان را از آن خود کرده بود.

به این ترتیب طلای سنگین‌وزن کشتی جهان را ایران در هر دو رشته گرفت درست مثل اتفاقی که سال ۲۰۲۱ در اسلو رخ داد و امیرحسین زارع و علی‌اکبر یوسفی هر دو نشان طلای سنگین‌وزن جهان را برای ایران به دست آوردند.

امین میرزازاده قهرمان کشتی فرنگی جهان شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =