• ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
  • کد خبر: 35224
  • readingTime: ۱ دقیقه
بانک مرکزی

بانک مرکزی در بیانیه خود از گشایش ارزی با کشورهای عربستان و امارات خبر داد و اعلام کرد که تمامی تقاضاهای درهمی تامین خواهد شد. همچنین فعالیت این بانک در ایام عید نوروز ۱۴۰۲ نیز تداوم خواهد داشت.

به گزارش ایراسین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱) پیرو گشایش‌های ارزی بیانیه‌ای به این شرح صادر کرد:

موفقیت ایران در عرصه سیاست خارجی و سیاست اولویت ارتباطات مؤثر با همسایگان از جمله توافق با کشورهای عربی الخصوص توافق با کشورهای عربستان و امارات گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد کرده است؛ به‌طوری که در روز شنبه ۲۷ اسفندماه رشد عرضه درهم در مرکز مبادله ۶۳۰ میلیون درهم شده که با تداوم و رشد معاملات درهم کلیه تقاضاهای درهمی تأمین خواهد شد.

مذاکرات فشرده تیم بانک مرکزی با کشورهای مذکور و هم افزایی عملیاتی دستگاه دیپلماسی با تیم اقتصادی دولت، نتایج مثبتی در ارتباطات بین بانکی و حصول نتایج ملموس ایفا کرده است که مکمل سیاست‌های ارزی بانک مرکزی خواهد بود؛ دیپلماسی اقتصادی دولت از طریق ایجاد کانال‌های مالی جدید، ایجاد خطوط اعتباری و سرمایه‌گذاری کشورهای عربی افق‌های روشنی برای مدیریت بازار ارز در آینده نزدیک را رقم خواهد زد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی به منظور مدیریت عملیات ارزی این توافق در ایام عید نوروز سال ۱۴۰۱ تعطیل نخواهد بود و علاوه بر این شعب ارزی و صرافی‌های منتخب نیز در اینن ایام به مردم شریف ایران خدمات‌رسانی خواهد کرد.

بیانیه بانک مرکزی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =