• ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲
  • کد خبر: 27994
  • زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
قاسم مصلحی

قاسم مصلحی طی حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان «رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان» منصوب شد.

به گزارش ایراسین قاسم مصلحی طی حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان «رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان» منصوب شد.

در متن حکم انتصاب دکتر محمدعلی زلفی گل خطاب به دکتر قاسم مصلحی آمده است؛ پس از حمد خدا، درود و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)، نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجربه جنابعالی و با عنایت به پیشنهاد معاون محترم فناوری و نوآوری، به موجب این حکم به مدت ۴ سال به سمت " رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان "منصوب می‌شوید.

امید است با توجه به راهبردهای اساسی دولت مردمی نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم، فناوری و نوآوری به‌ ویژه توسعه شهرک و مراکز رشد و حل مشکلات پیش روی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان مستقر در شهرک ایفا نمایید.

از آنجایی که جنابعالی سابقه درخشانی در حوزه نوآوری و فناوری دارید و تجربه موفقی را در مدیریت شهرک داشته‌اید انتظار می‌رود موارد ذیل در اولویت برنامه‌های کاری جنابعالی قرار گیرد:

_ حفظ و اعتلای پیشتازی و سرآمدی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در عرصه‌های علم و فناوری در سطح ملی و بین‌المللی

_ تداوم نقش‌آفرینی شهرک در الگوسازی و جریان‌سازی و بسط و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و رشد شرکت‌های نوآور، فناور و دانش‌بنیان

_ تداوم و اعتلای نقش کلیدی شهرک در محوریت و راهبری زیست‌بوم نوآوری و فناوری استان و منطقه

_ توسعه و تعمیق تعاملات هم‌افزای موجود شهرک با مدیریت عالی استان، دانشگاه‌ها و نهادهای علمی و فناوری، دستگاه‌های اجرایی و صنایع خصوصی و دولتی

_ توجه ویژه به چالش‌های اساسی استان و کشور و بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های مستقر در شهرک و سایر نقش‌آفرینان حوزه نوآوری و فناوری استان در حل آنها

_ ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای شهرک به منظور ارتقای کمی و کیفی خدمات مورد نیاز توسعه کسب و کار شرکت‌ها و واحدهای فناور

_ توجه ویژه به معضل بیکاری و تلاش برای ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی دانش‌بنیان و تغییر فرهنگ کارجوئی به کار آفرینی

_ تدوین سازوکار عملیاتی جهت تحقق مرجعیت و دیپلماسی فناوری و نوآوری و رصد فناوری های نوظهور

_ مهندسی پروژه های کلان فناوری و تبدیل آنها به ریز پروژه ها و واگذاری آنها به شرکت های دانش بنیان جهت اجرا

امید است با استعانت از خدای سبحان، درایت جنابعالی و همکاری و همراهی با سایر رؤسای دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و ارتقای عملکرد این حوزه ایفا نمایید.

گفتنی است؛دکتر قاسم مصلحی (زاده شیراز _ ۱۳۳۸) دانش آموخته دکترای مهندسی صنایع و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با مرتبه استادی است که پیش از این به عنوان استاد نمونه کشوری نیز معرفی شده است و از سوابق اجرایی وی می‌توان به ریاست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان (به مدت ۶ سال)، معاونت آموزشی و اداری، مالی دانشگاه صنعتی اصفهان و رئیس دانشکده صنایع این دانشگاه اشاره کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نامه‌ای جداگانه از خدمات دکتر جعفر قیصری رئیس سابق شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =