• ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۴
  • کد خبر: 55791
  • readingTime: ۲ دقیقه
فولادچین

انجمن آهن و فولاد چین کل موجودی فولاد شرکت‌های عضو انجمن را در اوایل ژوئن ۲۰۲۴ حدود ۱۶.۰۸۶میلیون تن گزارش کرد که درمقایسه با ماه می ۱۰.۴۳درصد رشد داشته است. اعضای انجمن مدعی‌اند روند صعودی تولید فولاد خام ادامه خواهد یافت و بزودی ظرفیت انبار این کارخانه‌ها تکمیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایراسین، ذخایر فولاد در کارخانه‌های عضو انجمن آهن و فولاد چین در ژوئن سال ۲۰۲۴ نسبت به ژوئن سال گذشته رشد چشمگیری پیدا کرد. جزئیات جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی انجمن آهن و فولاد چین (CISA) نشان می‌دهد کل موجودی فولاد شرکت‌های کلیدی چین در اوایل ژوئن سال میلادی جاری حدود ۱۶.۰۸۶ میلیون تن محاسبه شد که در مقایسه با موجودی ۱۴.۵۶۶ میلیون تنی در اواخر ماه می از رشد ۱.۵۱۹ میلیون تنی معادل ۱۰.۴۳ درصدی حکایت دارد.

مطابق نمودار ذیل، تولید روزانه فولاد خام در کارخانه‌های عضو انجمن آهن و فولاد چین اوایل ژوئن سال جاری به ۲.۲۴۸ میلیون تن رسید که بیانگر افزایش تولید ۳.۳۱ درصدی نسبت به اواخر ماه می است چراکه متوسط تولید روزانه فولاد خام اعضای انجمن در اواخر ماه می حوالی ۲.۱۷۶ میلیون تن بود. علاوه بر این طبق آمارها فولادسازان چینی در اوایل ژوئن ۲۰۲۳ روزانه ۲.۲۳۱ میلیون تن فولاد خام تولید می‌کردند و مقایسه میانگین تولید روزانه فولاد خام در ژوئن ۲۰۲۴ نسبت به ژوئن سال گذشته بیانگر رشد تولید ۰.۷۷ درصدی است.

انبار فولادسازان چینی در یک قدیمی تکمیل ظرفیت

در مقابل متوسط تولید روزانه آهن خام در اوایل ژوئن سال جاری ۱.۹۸۹ میلیون تن برآورد شد که ۳.۰۳ درصد نسبت به تولید ۱.۹۳۰ میلیون تنی آهن خام در اواخر ماه می افزایش داشته است. ولی میزان تولید آهن خام در ژوئن سال جاری نسبت به سال گذشته افت ۰.۷۱ درصدی تجربه کرد.

همچنین میانگین تولید روزانه فولاد تمام شده در اوایل ژوئن ۲۰۲۴ به ۲.۱۱۹ میلیون تن رسید که نسبت به تولید ۲.۲۳۷ میلیون تنی در دهه آخر ماه می سال جاری ۵.۲۶ درصد افت داشت. با این حال میزان تولید فولاد تمام شده در ششمین ماه از سال ۲۰۲۴ نسبت به ژوئن ۲۰۲۳ نزدیک به ۲.۷۲ درصد افزایش داشته است.

چشم‌انداز تولید فولاد در ادامه ژوئن ۲۰۲۴

اعضای انجمن آهن و فولاد چین بر این باورند صنعت فولاد این کشور شرایط بسیار متفاوتی را نسبت به سال‌های گذشته تجربه می‌کند و میزان تولید فولاد خام در حالی روند صعودی پیدا کرده که هیچ‌گونه نشانه‌ای از رشد تقاضا یا تغییر یافتن وضعیت بازار داخلی وجود ندارد. از طرفی بررسی قیمت محصولات فولادی در چین طی هفته گذشته نشان می‌دهد بهای ورق گرم، میلگرد، شمش فولادی و سنگ آهن در این کشور نزولی شده است. با این حال اعضای انجمن معتقدند روند صعودی تولید فولاد خام در نیمه دوم ژوئن ۲۰۲۴ نیز ادامه خواهد یافت و بزودی باید منتظر تکمیل شدن ظرفیت انبار کارخانه‌های فولادی عضو انجمن بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =