• ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۳
  • کد خبر: 55402
  • readingTime: ۲ دقیقه
چادرملو

کارخانه تولیدکنسانتره بهاباد با ظرفیت تولید ۱ تا ۱.۳ میلیون تن کنسانتره آهن آماده راه‌اندازی و بهره برداری گردید.

به گزارش ایراسین، خط تولید کلاف سرمد ابرکوه با ظرفیت ۴۵۰ هزار تن نیز تا پایان امسال راه اندازی و وارد تولید تجاری می‌شود.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، همچنین به ساخت نیروگاههای برق در این مجموعه اشاره کرد و اظهار کرد: چادرملو در حال حاضر دارای یک واحد نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی و یک واحد ۱۰ مگاواتی نیروگاه خورشیدی است و دومین واحد سیکل ترکیبی خود را نیز طی قراردادEPC با گروه مپنا به ارزش ۲۴۵ میلیون یورو در حال ساخت دارد که امیدوار هستیم در سه ماهه دوم سال جاری بهره برداری از واحدهای ۱ و ۲ گازی این نیروگاه آغاز و به شبکه سراسری برق کشور متصل گردد.

امیر علی طاهر زاده تصریح کرد: در سال گذشته کلنگ یکی از بزرگترین نیروگاههای خورشیدی کشور با ظرفیت ۱۰۰ مگاوات در منطقه خضرآباد استان یزد به زمین زده شد و اکنون پنل‌های خورشیدی آن خریداری و پیمانکار آن نیز مشخص شده است. وی ساخت ۲ نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی دیگر را در شهرستان اردکان و بها باد از جمله طرح‌های در دست اجرای چادرملو عنوان کرد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های معدنی چادرملو در سه بخش در حال انجام است، گفت: فعالیت‌های اکتشافی توسعه‌ای در معدن این شرکت در حال انجام است و امسال ۱۰ میلیون تن خوراک از محل معادن خودمان و همچنین فرآوری باطله‌های معدنی تأمین می‌شود.

طاهر زاده افزود: در محدوده آنومالی ۱۰ که در فاصله ۱۵ کیلومتری معدن فعلی چادرملو واقع شده، مناقصه انتخاب پیمانکار استخراج انجام شده است و تاکنون حدود ۱۳۰۰ متر حفاری در آن انجام شده و برای توده جنوبی، مناقصه انتخاب پیمانکار به منظور اجرای عملیات استخراج و باطله برداری انجام شده است.

وی گفت: برای محدوده آنومالی D19، تاکنون ۷,۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری به طور مشترک از سوی چادرملو و سنگ آهن مرکزی ایران انجام شده است و اکنون پس از ۱۷۰ میلیون تن باطله برداری از این معدن، به ذخیره سنگ آهن رسیدیم.

طاهر زاده عنوان کرد: در عین حال خرید سنگ آهن از سایر نقاط کشور نیز در دستور کار است و از معادن کوچک و سایر محدوده‌های موجود در استان و سطح کشور نسبت به خرید و تأمین سنگ آهن اقدام می‌کنیم، به طوری که سال گذشته ۶ میلیون تن خرید سنگ آهن توسط چادرملو انجام شد.

وی با بیان اینکه اکنون عملیات استخراج از محدوده زریگان در مرحله مناقصه انتخاب پیمانکار است تا بخشی از تأمین خوراک چادرملو از این محل انجام شود، گفت: همواره تلاش ما بر این بوده و هست که ابتدا محدوده‌های قابل قبول و اقتصادی را پیدا کنیم و سپس سرمایه گذاری انجام دهیم.

مدیر عامل چادرملو خاطرنشان کرد: در عین حال در قالب یک کنسرسیوم برای دستیابی به منابع جدید معدنی در افغانستان، در حال رایزنی با مسئولان این کشور هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =