• ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۹
  • کد خبر: 52853
  • readingTime: ۱ دقیقه
زغال سنگ

داده‌های گمرکی انتشار یافته در چین نشان می‌دهد که محموله‌های زغال سنگ روسیه به چین در ماه مارس به دلیل تحریم‌ها و تعرفه‌های واردات به ۶.۹۲ میلیون تن کاهش یافته است.

به گزارش ایراسین، داده‌های گمرکی انتشار یافته در چین نشان می‌دهد که محموله‌های زغال سنگ روسیه به چین در ماه مارس به دلیل تحریم‌ها و تعرفه‌های واردات به ۶.۹۲ میلیون تن کاهش یافته است. در نتیجه صادرکنندگان روس مجبور به کاهش قیمت‌ها شده‌اند. چینی‌ها اظهار می‌دارند که کل واردات زغال سنگ کشور در ماه مارس نسبت به سال گذشته به دلیل عرضه بیش از حد و قیمت‌های داخلی پایین، ثابت بود و بسیاری از خریداران تنها زغال سنگ وارداتی را که قبلاً طبق قراردادهای بلندمدت خریداری کرده بودند، مصرف می‌کردند.

اندونزی که بخش عمده‌ای از زغال سنگ خود را تحت قراردادهای عرضه سالانه به چین می‌فروشد، به طور عمده بزرگترین تأمین کننده به چین در طول ماه باقی مانده است. حجم محموله‌های این کشور با کاهش ۹.۹ درصدی به ۱۹.۸ میلیون تن رسید. واردات از مغولستان که عمدتاً از زغال سنگ کک که برای فولادسازی استفاده می‌شود، ۱۱.۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که با حمایت از لجستیک و حمل و نقل زمینی بهبود یافته است. واردات زغال سنگ چین از استرالیا هم ۱۳۰ درصد در ماه افزایش یافت که به دلیل وضعیت بدون تعرفه استرالیا بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =