کار

معاون اشتغال وزیر کار گفت: از چهار ماه گذشته که سامانه جست‌وجوی شغل راه‌اندازی شده تاکنون ۲۵۴ هزار نیروی کار ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش ایراسین، سامانه جست‌وجوی شغل با هدف کاهش هزینه‌های جست‌وجوی شغل، اتصال سریع کارجو و کارفرما، رضایت خاطر مخاطبان و ایجاد پویایی در بازار کار دی ماه سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت.

طبق آمارها، در طول ۴ ماه گذشته ۲۵۴ هزار نیروی کار در سامانه جست‌وجوی شغل ثبت‌نام کرده‌اند و ۲۶۱ هزار فرصت شغلی توسط کاریابی‌ها و کارفرمایان بارگذاری شده است. این سامانه اکنون به درگاهی برای ثبت نیروی کار و فرصت شغلی مورد نیاز تبدیل شده تا هم کارجویان با مراجعه به سامانه و ثبت نام در آن، کار مورد نظر را پیدا کنند و هم کارفرمایان برای تأمین نیروی مورد نیازشان، اطلاعات خود را همراه با درخواست نیروی کار به ثبت برسانند.

با ایجاد این سامانه علاوه بر فراهم شدن امکان ثبت درخواست شغلی توسط جویندگان کار، کارفرمایان نیز فرصت‌های شغلی موردنظر خود را به طول رایگان در سامانه بارگذاری و نیروی کار ماهر و مورد نیازشان را تأمین می‌کنند.

کارشناسان معتقدند با توجه به آمار بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، ایجاد سامانه جست‌وجوی شغل در توسعه کاریابی‌ها و بهبود وضعیت اشتغال در کشور اثرگذار است.

در این باره محمود کریمی بیرانوند معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار به تازگی آمار ثبت نام متقاضیان کار در سامانه جست‌وجوی شغل را ارائه کرده و گفته است: از ۴ ماه گذشته که سامانه جست‌وجوی شغل راه‌اندازی شده تاکنون ۲۵۴ هزار نیروی کار ثبت‌نام کرده‌اند و طی این مدت ۲۶۱ هزار فرصت شغلی توسط کاریابی‌ها و کارفرمایان بارگذاری شده است.

وی گفت: در ۴ ماه گذشته از طریق سامانه جست‌وجوی شغل برای ۲۵ هزار نفر اشتغالزایی شده است و در حوزه تأمین مالی کسب و کارهای خرد از ابتدای دولت سیزدهم ۱۵۰ همت بودجه اختصاص پیدا کرده است.

معاون اشتغال وزیر کار اشاره‌ای هم به نرخ بیکاری زنان داشته و گفته است: نرخ اشتغال ناقص و نرخ بیکاری زنان کاهش بوده و از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا کنون عملکرد اشتغال صحت‌سنجی شده کشور نشان از پیشرفت ۸۲ درصدی دارد.

آنطور که کریمی بیرانوند گفته تعهد وزارت کار برای اشتغال امسال ایجاد یک میلیون و ۸۸ هزار شغل توسط دستگاه‌هاست که تلاش می‌شود تا پایان سال هدف‌گذاری صورت گرفته محقق شود.

بر اساس گزارش تحلیل بازار، در حال حاضر افراد متقاضی کار که از مهارت خاصی برخوردارند، می‌توانند در سامانه جست‌وجوی شغل نام‌نویسی کرده و فرصت‌های شغلی موجود در سامانه را بررسی و در صورت تأیید کارفرما مراحل مصاحبه و پذیرش را دنبال کنند. کارفرمایانی هم که به دنبال جذب نیروی کار ماهر در بخش‌های مختلف هستند می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه رزومه‌های مختلف را مشاهده و نسبت به پذیرش نیروی کار اقدام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =