رونمایی لیزر فیبری

لیزر فیبری بومی سازی شده توسط مرکز علوم و فنون لیزر ایران در جایگزینی با لیزر گازی در شرکت فولادمبارکه با حضور محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی و محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه در شرکت فولاد مبارکه رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایراسین، آئین رونمایی از لیزر فیبری بومی سازی شده که با همت مرکز علوم و فنون لیزر ایران و همکاری فولاد مبارکه بومی‌سازی شده، با حضور محمداسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، ... برگزار شد.

ماشین جوش لیزری فیبری ساخت داخل که طی سه سال کار تحقیقاتی و عملیاتی ساخته شده در خط اسیدشویی فولاد مبارکه جایگزین ماشین جوش لیزری co۲ ساخت کشور آمریکا شد.

گفتنی است ماشین جوش لیزری قبل از نوع CO۲ بوده و از سال ۱۳۸۴ تاکنون در خط تولید در حال کار بوده است. به دلیل تحریم‌ها این ماشین با مشکلاتی مانند عدم سرویس‌دهی، فرسودگی قطعات و عدم تأمین به‌موقع قطعات از سوی شرکت سازنده مواجه بود.

همچنین برای استفاده از این تجهیز در شرکت فولاد مبارکه با مشکلات موجود در عیب‌یابی و پایداری کاری این تجهیز روبه رو بودیم.

قیمت تمام شده ساخت این تجهیز در داخل کشور حدود ۱۰ درصد خرید تجهیز قبل است و این در حالی است که از نظر کیفیت، کارکرد ماشین جوش لیزری ساخت داخل مشابه نوع آمریکائی است.

اشتغال‌زایی و ایجاد بستر مناسب برای بروز استعدادهای داخلی و امید آفرینی نزد جوانان فرهیخته دانشگاهی و مراکز علم و فناوری از دیگر مزایای ساخت این ماشین لیزری است.

گفتنی است امروز فولاد مبارکه با همکاری شرکت‌های سازنده داخلی و دانش‌بنیان فراتر از ساخت تجهیزات به ساخت ماشین می‌اندیشد و به موفقیت‌های چشمگیری در این عرصه دست‌یافته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =