رضوانی فر

رئیس کل گمرکات جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه فولادمبارک گفت: فولاد مبارکه سهم بزرگی در صادرات و واردات کشور دارد ازاین‌رو قرار دادن این شرکت‌ در لیست فعالان مجاز یا فعالان برگزیده یکی از اقدامات گمرک جمهوری اسلامی در راستای تسهیل گری برای صنعت فولاد کشور است.

به گزارش ایراسین، محمد رضوانی‌فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرکات جمهوری اسلامی ایران دربازدید از پروژه گمرک اختصاصی ۲۶ هکتاری فولاد مبارکه اظهار داشت: فولاد مبارکه سهم بزرگی در صادرات و واردات کشور دارد ازاین‌رو قرار دادن این شرکت‌ در لیست فعالان مجاز یا فعالان برگزیده یکی از اقدامات گمرک جمهوری اسلامی در راستای تسهیل گری برای صنعت فولاد کشور است.
وی افزود: در حال حاضر ۴۴ باب انبار اختصاصی در استان اصفهان تعبیه‌شده است که بزرگ‌ترین و پرتراکنش‌ترین آن‌ها مربوط به فضای اختصاصی است که فولاد مبارکه ایجاد نموده است.
رضوانی‌فر عنوان کرد: جلوگیری از رسوب و ماندگاری کالا در مبادی بندرها و پایانه‌ها؛ سرعت بخشیدن به انجام تشریفات در محوطه‌های گمرکی؛ برنامه‌ریزی بهتری برای ترخیص کالا از انبارهای اختصاصی فولاد مبارکه بخشی از مزایای این قبیل پروژه‌ها است. ما بعد از انبار اختصاصی به دنبال این هستیم که بتوانیم اولین مسیر آبی را برای مجموعه‌های بزرگ بورسی مانند فولاد مبارکه ایجاد کنیم.
معاون وزیر اقتصاد تشریح کرد: سرمایه‌گذاری، تجهیزات و زیرساخت و تأسیساتی که فولاد مبارکه در این حوزه انجام داده به‌تنهایی از بخش بزرگی از گمرکات جمهوری اسلامی بزرگ‌تر است.
رئیس کل گمرکات جمهوری اسلامی ایران افزود: این پروژه در حذف یا کاهش هزینه‌های انبارداری گمرک جمهوری اسلامی ایران، کاهش یا حذف هزینه‌های دموراژ (عدم برگشت و تخلیه کانتینرها)، کاهش زمان ترخیص کالا، کاهش هزینه‌های حمل کانتینرها از طریق حمل ریلی، دسترسی سریع و چابک به کالاهای استراتژیک و موردنیاز بهره‌برداری و تولید مؤثر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =