ثبت رکورد 14«ذوب متوالی» در فولادسازی شماره 2 فولاد خراسان

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: تولید جهانی فولاد خام طی۹ ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تن عبور کرد. این در حالی است که ایران ۲۲.۱ میلیون تن از این محصول را تولید کرد.

به گزارش ایراسین، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود خبر داد: فولادسازان جهان طی ۹ ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی یک میلیارد و ۴۰۶میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد تولید کردند که نشان از افت ۰.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی است.

این در حالی است که میزان تولید فولاد ایران از ابتدای ژانویه تا پایان سپتامبر۲۰۲۳ میلادی با کاهش (۰.۶) کمتر از یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی به ۲۲میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسید.

کاهش ۱.۵ درصدی تولید جهانی در سپتامبر ۲۰۲۳

۶۳ فولادساز بزرگ جهان طی سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی ۱۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی ۱.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین طی مدت یاد شده، ایران توانست ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کند؛ ایران با این میزان تولید همچنان در جایگاه دهم تولید جهانی فولاد قرار دارد.

همچنین طی ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی، چین با تولید ۷۹۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام همچنان صدرنشین تولید این محصول در جهان است. پس از آن، هند با تولید ۱۰۴ میلیون و ۱۰۰هزار تن، ژاپن با تولید ۶۵میلیون و ۴۰۰ هزار تن و ایالات متحده آمریکا با تولید ۶۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تن و روسیه با تولید۵۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام توانستند به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم بایستند.

طی مدت یاد شده، کره جنوبی با تولید ۵۰میلیون و ۴۰۰هزار تن، آلمان با تولید ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن، ترکیه با تولید ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن، برزیل با تولید ۲۴ میلیون تن و ایران با تولید ۲۲ میلیون و ۱۰۰هزار تن به ترتیب درجایگاه های ششم تا دهم قرار گرفتند.

تولید ۱.۴ میلیارد تن فولاد طی ۹ ماه سال ۲۰۲۳ در جهان/ تولید ۲۲.۱ میلیون تن فولاد در ایران

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =