• ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱
  • کد خبر: 33006
  • زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه
معدن

رونمایی از اطلاعات پهنه‌های جدید معدنی از سوی دستگاه‌های ذیربط، یکی از اهدافی است که در سومین کنفرانس تخصصی استیل پرایس دنبال می شود.

به گزارش ایراسین، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران، یک سری اطلاعات اکتشافی پهنه ها را در اختیار دارند که تاکنون منتشر نکرده اند.
سومین کنفرانس تخصصی استیل پرایس، نهم اسفندماه امسال به میزبانی هتل المپیک تهران برگزار می‌شود، یکی از اهداف این کنفرانس، رونمایی از این پهنه ها و اطلاعات است تا در اختیار فعالان بخش معدن و صنایع معدنی قرار بگیرد.

انتشار مطالعات طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشافات ذخایر معدنی در خراسان جنوبی

پیش از این مطالعات طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشافات ذخایر معدنی در خراسان جنوبی از مهر ماه سال ۱۴۰۰ در استان خراسان جنوبی آغاز شد و مهر ماه سال ۱۴۰۱ به پایان رسید که خروجی این طرح در این استان شامل ۲۰ عنوان نقشه و در مجموع ۶۰ برگ در سه لایه مطالعاتی زمین‌شناسی، زمین‌شناسی اقتصادی و زمین‌شناسی ژئوشیمیایی تهیه شد و دستاوردهای آن در خراسان جنوبی در قالب نقشه‌ها و گزارش‌های منتشر شده است.

لازم به ذکر است؛ طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشافات ذخایر معدنی کشور، توسعه مناطق کم‌برخوردار و در راستای رونق بخش معدن، تولید اشتغال مولد با نگرش ویژه بر نیروی انسانی بومی، آمایش سرزمین در قالب کشف ذخایر جدید معدنی، افزایش بازدهی و کاهش موثر زمین تبدیل کانسار به معدن، تربیت نیروی انسانی متخصص بخش معدن (زمین‌شناسی و اکتشاف) در مناطق هدف پروژه تحول و ایجاد تحرک در بخش خصوصی (جامعه مهندسان مشاور) در حوزه زمین‌شناسی، اکتشاف و آزمایشگاه‌های علوم زمین از طریق برون‌سپاری فعالیت‌ها را به عنوان اهداف مورد نظر در دستور کار خود دارد.

این طرح با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و با مشارکت تمامی مولفه‌های دولتی بخش معدن شامل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و همچنین معاونت معدنی و فرآوری وزارت صمت انجام می‌شود و این بخش‌ها در تامین منابع و اجرای این طرح با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

برپایه این گزارش، این دوره از کنفرانس تخصصی استیل پرایس نهم اسفندماه (۲۳ فرویه ۲۰۲۳) با عنوان «اکتشاف ذخایر معدنی؛ فرصت ها و چالش ها» برگزار می‌شود.

همچنین در این کنفرانس تخصصی استیل پرایس، نمایشگاه جانبی برای ارایه دستاوردها، محصولات، خدمات و… شرکت ها برپا می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =