• ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
  • کد خبر: 27992
  • زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه
آلومینیوم

کاهش محدودیت‌های انرژی در چین منجر به رشد تولید آلومینیوم این کشور طی جولای ۲۰۲۲ میلادی شد.

به گزارش ایراسین کاهش محدودیت‌های انرژی در چین منجر به رشد تولید آلومینیوم این کشور طی جولای ۲۰۲۲ میلادی شد.

به نقل از وب سایت ماینینگ، کاهش محدودیت های انرژی در چین منجر به رشد تولید کارخانه های ذوب این کشور طی جولای ۲۰۲۲ میلادی شد. به همین دلیل میزان تولید آلومینیوم چین طی مدت یاد شده با رشد ۵.۶ درصدی نسبت به جولای ۲۰۲۱ میلادی به ۳ میلیون و ۴۳۰ هزار تن افزایش یافت.

این در حالی است که این میزان نسبت به تولید۳ میلیون و ۳۹۰ هزار تن در ژوئن ۲۰۲۲ میلادی رشد ۱.۲ درصدی ماهانه را نیز رقم زد.

چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده و مصرف کننده آلومینیوم جهان، طی ماه های اخیر با افزودن ظرفیت های جدید تولید، شاهد رشد تدریجی تولید کارخانه های ذوب بوده است. این در حالی است که در خارج از چین تولید آلومینیوم که فرآیندی انرژی بر محسوب می شود به دلیل رشد قیمت انرژی و برق( به ویژه در اروپا )محدود شده است.

اما تولید آلومینیوم طی ۷ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی در چین ۲۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تن به ثبت رسید که حاکی از رشد ۱.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

رشد تولید فلزات غیرآهنی

علاوه بر این، تولید ۱۰ فلز غیرآهنی در این کشور شامل مس، آلومینیوم، سرب، روی و نیکل نیز طی جولای ۲۰۲۲ میلادی با رشد۴.۸ درصدی به ۵ میلیون و ۶۳۰ هزار تن رسید. قلع، آنتیموان، جیوه، منیزیم و تیتانیوم از دیگر فلزات غیرآهنی هستند. این در حالی است که میزان تولید این فلزات غیر آهنی از ابتدای ژانویه تا پایان جولای ۲۰۲۲ میلادی ۳۸ میلیون و ۳۰۰هزار تن به ثبت رسید که رشد ۱.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی نشان می دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =