معدن

ارزش ۵۰ شرکت برتر معدنی جهان با افزایش تقریبا ۱۰۰ میلیارد دلاری نسبت به ابتدای سال ۲۰۲۱، در پایان این سال ۱.۴ تریلیون دلار برآورد شد.

به گزارش ایراسین به نقل از معدن۲۴، ۵۰ شرکت برتر معدنی و با ارزش دنیا موفق شدند تا بسیاری از زیان های متحمل شده در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ را جبران کرده و مجموعاً ۸۶.۳ میلیارد دلار به ارزش بازار در سه ماهه چهارم سال اضافه کنند.

ارزش این غول های معدنی بعد از قله اواسط سال در پایان ۲۰۲۱ در حدود ۱.۴ تریلیون دلار برآورد شده که چیزی نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار به نسبت اول سال رشد داشته و به نسبت آوریل ۲۰۲۰ که اوج همه گیری کرونا بود، دو برابر شده است!

در این میان ارزش غول های سنگ آهن بی اچ پی، ریو تینتو و واله اگرچه در پایان سال با کاهش نسبی نسبت به ۲۰۲۰ مواجه شده بود اما همچنان در رتبه اول تا سوم برترین غول های معدنی جهان قرار گرفتند. ارزش بی اچ پی در پایان ۲۰۲۱ معادل ۱۵۲ میلیارد دلار، ریو تینتو ۱۱۷ میلیارد دلار و واله ۶۸ میلیارد دلار برآورد شد.

همچنین پس از این شرکت ها غول های گلنکور و فری پورت مک موران در رده های چهارم و پنجم هستند که به ترتیب دارای ارزش ۶۷ و ۶۱ میلیارد دلاری در پایان ۲۰۲۱ شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =