صنایع تبدیلی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح توسعه فولاد اکسین و اجرای فاز دوم این شرکت مورد توجه این کمیسیون است، گفت: ایجاد صنایع تبدیلی برای تبدیل مواد خام تولیدی در خوزستان به محصولات دیگر، برای اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد ضروری است.

به گزارش ایراسین به نقل از پیام آوران معدن و فولاد، رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به همراه سید کریم حسینی نماینده اهواز و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار و گفت‌وگو کردند که ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در این دیدار اظهار کرد: برخی از شرکت‌ها در خوزستان به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل نکرده و این محسوس بود چرا که در کنار این صنایع مناطقی وجود داشت که محروم بودند.

وی افزود: سعی می‌کنیم در جلسه جمع‌بندی روز آخر سفر این کمیسیون با حضور صنایع و شرکت‌ها، هر کدام از این مناطق محروم به یکی از این صنایع سپرده شود.

اسماعیلی بر توسعه متوازن در خوزستان تاکید کرد و گفت: به دنبال این هستیم که این موضوع در بودجه ۱۴۰۱ دیده شود و با ایجاد صندوق کارآفرینی و اشتغال به توسعه متوازن کمک کرده و به دنبال آن شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم.

وی نبود صنایع تبدیلی در استان و اهواز را از دیگر مشکلات دانست و افزود: مواد خام صنایع از استان خارج می‌شود و صنعتی وجود ندارد که این مواد را تبدیل به صنایع دیگر کند و باعث درآمدزایی و اشتغال در خوزستان شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طرح توسعه فولاد اکسین یا فاز دوم این شرکت مورد توجه این کمیسیون است، ادامه داد: بحث حمایت مددکاران و افزایش حقوق مستمری بگیران بهزیستی انجام و افزایش حقوق آن‌ها در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز دیده شده و همچنین مصوبه بیمه کارگران ساختمانی در دستور کار این کمیسیون در مجلس است‌.

اسماعیلی تصریح کرد: عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت، اصلاح قراردادها، افزایش امنیت شغلی و افزایش وام ازدواج از مسائلی است که به صورت جدی در مجلس دنبال خواهیم کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =