الودگی هوای اصفهان در روزهای قرمز کرونایی

عکس:مجتبی جهان بخش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به استمرار شرایط اضطرار آلودگی هوا در روز دوشنبه گفت: علاوه بر عدم آموزش حضوری مدارس و دانشگاه‌ها، فردا طرح زوج و فرد از درب منازل اجراء می‌شود.

ایرج حشمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایراسین با اشاره به تصمیمات اخذ شده در کارگروه دوازدهم شرایط اضطرار آلودگی هوا اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های به عمل آمده از سوی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر تداوم شرایط پایداری هوا در منطقه اصفهان، دوازدهمین جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا، بعدازظهر روز یکشنبه ۱۹ دی‌ماه به صورت غیرحضوری تشکیل شد و تمام مفاد روز گذشته با یک تغییر در نحوه و ساعات اجرای طرح و زوج خودروها برای روز دوشنبه اعمال شد.

وی افزود: مقرر شد با پیگیری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان فعالیت آموزش حضوری در مقطع تحصیلی ابتدایی، پیش دبستانی و مهدکودک ها در کلیه واحدهای ِآموزشی دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی، مهدکودک ها و آموزشگاه های زبان علمی آزاد در روز یکشنبه، فردا در شهرهای اصفهان، سجزی، شاهین شهر، خمینی شهر، دولت آباد، زرین شهر، مبارکه، فولاد شهر، فلاورجان کاشان، آران و بیدگل و نجف‌آباد تعطیل و به صورت غیر حضوری و برخط انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به اینکه این اداره موظف شد با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی نسبت به تشدید پایش مضاعف واحدهای صنعتی و خدماتی آلاینده هوا و برخورد قانونی با عوامل افزاینده آلودگی هوا اقدام کند، تصریح کرد:پلیس راهور شهرستان با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری به تشدید برخورد با انواع وسایل نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی خودرو در شهر اصفهان موظف شد. اجرای طرح زوج و فرد خودروها از درب منزل از ساعت ۶ تا ۲۲ شب اجراء می‌شود.

وی با بیان اینکه اداره کل صمت با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان مکلف شد در خصوص ممنوعیت هر گونه فعالیت واحدهای سنگ شکن و سنگ کوبی پیرامون شهر اصفهان اطلاع رسانی نموده و تا حصول نتیجه پیگیری لازم را به عمل آورد، گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در خصوص اعلام ممنوعیت انواع فعالیت های ورزشی در فضای باز، پارکها، بوستان ها و ایستگاه های ورزشی و نظارت بر اعمال این ممنوعیت اقدام می‌کند.

دبیر کارگروه شرایط اضطرارآلودگی هوا اصفهان با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان موظف شد نسبت به توقف فعالیت های عمرانی همراه با آلودگی هوا نظیر خاکبرداری و خاکریزی در مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان اقدام کند، گفت: مقرر شد شهرداری های شهرهای اقماری اصفهان نیز از فعالیت های منجر به آلودگی هوا و تشدید آن جلوگیری کنند.

وی به شهروندان اصفهان و سایر شهرها و مراکز پرجمعیت و صنعتی استان توصیه کرد: مصرف بهینه گاز طبیعی برای گرمایش از افزایش آلاینده‌ها جلوگیری کنند و گروه های آسیب پذیر شامل: کودکان، سالمندان، بیماران قلبی، عروقی، تنفسی و بانوان باردار نیز از ترددهای غیر ضرور در فضای باز و معابر شلوغ خودداری کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =