• ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
  • کد خبر: 16766
  • زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه
شمش فولادی

ارزیابی فاکتور محصولات فولادی در ابتدای هفته جاری نشان می‌دهد که با وجود روند افزایشی قیمت شمش فولاد، بهای میلگرد تقریبا ثبات داشته و تنها در بازار ترکیه با کاهش قیمت مواجه شده است.

به گزارش ایراسین، قیمت شمش فولاد در ابتدای این هفته (۲۵ تیر- ۱۶ جولای) در بازار آسیا با افزایش همراه شد و از ۶۹۵ دلار هفته گذشته به ۷۱۳ دلار برهرتن سی اف آر رسید. همچنین قیمت شمش فولاد در بازار ترکیه نیز از ۶۹۰ دلار برهرتن به ۶۹۵دلار رسید و در بازار داخلی چین نیز قیمت شمش فولاد از ۶۸۵دلار به ۷۰۳ دلار برهرتن قیمتگذاری شد. در این میان تنها در بازار دریای سیاه بود که نرخ فولاد در عدد ۶۴۵ دلار ثابت ماند.

اما برخلاف بازار شمش فولاد در منطقه؛ روند قیمتی محصولات نوردی همچون میلگرد در ابتدای این هفته از ثبات قیمتی خبر میدهند و حتی در بازار صادراتی ترکیه نیز با کاهش قیمت مواجه شده است.

قیمت میلگرد در حوزه واردات خلیج فارس در عدد ۶۵۲ دلار ثابت ماند و در بازار وارداتی جنوب شرقی آسیا و صادراتی روسیه نیز این ثبات وجود داشت و به ترتیب قیمت میلگرد ۷۶۵ دلار و ۸۳۰ دلار باقی مانده است، اما همانطور که اشاره شد قیمت میلگرد در بازار صادراتی ترکیه با کاهش ۸ دلاری قیمت از ۷۴۸ دلار به ۷۴۰ دلار رسید.

البته نوسانات قیمتی برای مفتول نیز در بازارهای منطقه اتفاق افتاد؛ به این شکل که بهای مفتول صادراتی چین از ۸۱۵ دلار به ۸۳۰ دلار بر هرتن رسید و مفتول صادراتی ترکیه نیز از ۸۲۸دلار به ۸۰۵ دلار رسید. مفتول صادراتی اکراین نیز در قیمت ۸۷۰ دلار ثابت ماند.

گفته میشود تغییر در قیمت مواد اولیه مصرفی فولادسازان از عوامل اثرگذار بر نرخ محصولات نهایی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =