• ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
  • کد خبر: 11135
افزایش 23 درصدی تولید شمش فولاد شرکت های بزرگ

میزان صادرات شمش فولادی (بیلت و بلوم و اسلب) در ۱۰ ماهه امسال به رقم پنج میلیون و ۱۳۶ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایراسین، براساس جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، ۱۰ ماهه پارسال میزان صادرات شمش فولادی به رقم پنج میلیون و ۸۲۱ هزار تن رسید.

صادرات ۱.۲ میلیون تنی اسلب  

بررسی آمار دوره یاد شده گویای سهم بیش از ۷۶ درصدی بیلت و بلوم از صادرات شمش فولادی با رقم سه میلیون و ۹۲۷ هزار تن است، در حالی که در دوره مشابه پارسال این میزان چهار میلیون و ۹۵ هزار تن بود که امسال چهار درصد کاهش دارد.

براساس آمار مورد بررسی در دوره این گزارش یک میلیون و ۲۰۹ هزار تن نیز شمش اسلب صادر شد که در مقایسه با رقم یک میلیون و ۷۲۶ هزار تن مربوط به ۱۰ ماهه ۹۸ کاهشی به میزان ۳۰ درصد را ثبت کرد.

صدور ۲.۳ میلیون تن محصولات فولادی

صادرات محصولات فولادی در ۱۰ ماهه امسال به رقم دو میلیون و ۳۷۳ هزار تن رسید و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که دو میلیون و ۹۸۴ هزار تن بود افت ۲۰ درصد را ثبت کرد.

به گزارش ایراسین، داریوش اسماعیلی معاونت قبلی امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در ۳۰ فروردین امسال وعده داد که تولیدات صنایع معدنی تا پایان ۱۳۹۹ به رشد ۲۵ درصدی برسد.

ظرفیت پیش بینی شده تولید فولاد تا پایان سال ۹۸ رقم ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بود و میزان تولید شمش فولادی هم به رقم ۲۵ میلیون و ۳۴۴.۳ هزار تن رسید.

ایران اکنون در بین ۱۰ فولاد ساز جهان جای دارد که در افق چشم انداز ۱۴۰۴ با دستیبابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن، انتظار می رود به جایگاه هفتم برسد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =