معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، از پیشنهاد اعتبار ۵ میلیارد دلاری با حمایت صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم شامل ابزارهای پردازشی مناسب در حوزه هوش مصنوعی در نشست با سرپرست ریاست‌جمهوری خبر داد.

به گزارش ایراسین، نشست شورای ملی راهبری هوش مصنوعی با حضور سرپرست ریاست جمهوری و معاون علمی رئیس‌جمهور در سازمان ملی هوش مصنوعی برگزار شد.

روح الله دهقانی در حاشیه نشست شورای ملی راهبردی هوش مصنوعی گفت: در این نشست، ضمن بررسی اولویت‌های حوزه هوش مصنوعی بر ضرورت تأمین زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای توسعه هوش مصنوعی در کشور تاکید شد.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم تأمین منابع کافی در حد پنج میلیارد دلار با حمایت صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم شامل ابزارهای پردازشی مناسب بود.

نایب رئیس شورای ملی راهبری هوش مصنوعی با اشاره به ایجاد ظرفیت‌های لازم برای توسعه مدل‌های پردازش زبانی و خدمات هوش مصنوعی، افزود: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های بخش خصوصی برای توسعه مدل‌های بزرگ، الگوریتم‌های بزرگ در حوزه هوش مصنوعی از جمله موارد مطرح در جلسه امروز بود.

وی افزود: مساله سوم هماهنگی بین وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌ها از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سازمان ملی هوش مصنوعی برای آماده سازی توزیع بستر داده‌های برچسب برگزاری مناسب بود که در این نشست مطرح شد.

بر اساس گزارش ایرنا، دهقانی افزود: این سه اقدام که اصلی ترین اقدامات ما در سازمان توسعه و سازمان ملی هوش مصنوعی است و اگر بتوانیم فرآیند این اولویت‌ها را تکمیل کنیم، زیست بوم فناوری، نوآوری و اقتصاد هوش مصنوعی بر پایه خدمات اپراتوری، توسط بخش خصوصی و مردم توسعه پیدا خواهد کرد و ظرف سال آینده اثر و کاربردهای گسترده این حوزه در زندگی را شاهد خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =