حمید شجاعی مدیرعامل ورق خودرو

مدیرعامل شرکت ورق خودور چهارمحال و بختیاری گفت: انتظارات شرکت ورق خودرو علی‌رغم تاکید وزیر صمت برای حل مشکلات تأمین ورق و همچنین تأمین ارز برآورده نشد و از آنجایی که ما باید نیاز خودروسازان را تأمین کنیم باید در این زمینه همکاری ویژه‌تری اتفاق بیفتد.

حمید شجاعی، مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایراسین با اشاره به بازدید سال گذشته عباس علی آبادی، وزیر صمت از شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری اظهار کرد: وزیر محترم صمت در آبان ماه سال گذشته به منظور کلنگ‌زنی خط ۲ گالوانیزه شرکت ورق خودرو بازدیدی از شرکت داشتند و در این بازدید معاونان ایشان و همچنین مسئولان استان چهارمحال و بختیاری وی را همراهی کردند.

وی افزود: وزیر صمت در این بازدید تاکید کرد که با توجه به نیاز خودروسازان و همچنین کیفیت تولیدات ورق خودرو، خط تولید این شرکت حتی یک دقیقه نیز نباید متوقف شود و ورق آن باید از منابع داخلی و خارجی تأمین شود.

مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در این راستا شرکت فولاد مبارکه تمهیداتی را برای تأمین بهتر ورق مورد نیاز ورق خودرو به کار گرفت، ادامه داد: خوشبختانه درصد تأمین ورق مورد نیاز ما از طرف شرکت فولاد مبارکه بالاتر رفته است اما آنچه که وزیر صمت با حضور در شرکت ورق خودرو تاکید داشت، تأمین ورق از محل واردات بود که برای این امر ما به مشکلاتی مانند تأمین ارز، ثبت سفارش و موانع و مشکلات متعددی که در بانک مرکزی و وزارت صمت اتفاق افتاد، روبه رو شدیم.

وی با بیان اینکه برای رفع این مشکلات جلسات مختلفی را با وزارت صمت و بانک مرکزی برگزار کردیم، ابراز کرد: نمی‌توان گفت اتفاقی نیفتاده است، اما انتظارات ما نیز برآورده نشده است. ما انتظار داشتیم محل تأمین ارز ما شرکت فولاد مبارکه باشد که وزارت صمت و بانک مرکزی مانع ایجاد کردند.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز قول تأمین ارز را داده‌اند اما هنوز این وعده محقق نشده است و امیدواریم وزارت صمت و بانک مرکزی با مساعدت مشکلات ما را برطرف کنند.

مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سهمیه ارز نیمایی که به شرکت ورق خودرو اختصاص داده‌اند متناسب با نیاز شرکت نیست، ادامه داد: درخواست ما این بود که بتوانیم افزایش سهمیه نیمایی داشته باشیم و در فاز دوم بتوانیم از ارز شرکت مادر یعنی فولاد مبارکه که ۹۳ درصد از سهام شرکت را دارا است، استفاده کنیم چرا که فرقی ندارد واردات را فولاد مبارکه انجام دهد یا ورق خودرو.

وی اضافه کرد: چنانچه شرکت ورق خودرو بتواند از ارز فولاد مبارکه استفاده کند، در زمینه تأمین مواد اولیه مشکلی نخواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =