• ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۰
  • کد خبر: 55680
  • readingTime: ۱ دقیقه
وزیر کشور

احمد وحیدی گفت: شهید آیت‌الله رئیسی به محض تصدی مسئولیت با مشکل بزرگ عمومی در کشور به نام تنش آبی مواجه شد که طی مدت ۳ سال بر بخش عمده‌ای از آنها فائق آمد.

به گزارش ایراسین، پروژه مخزن ۲ هزار مترمکعبی روستای بید زرد شامل ساخت مخزن، خط انتقال و تجهیز چاه با اعتباری حدود ۱۷۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

این مخزن با حجمی در حدود ۲ هزار متر مکعب، خط انتقال ۱.۷ کیلومتر، حجم بتن یک هزار و ۱۰۰ مترمکعب و حجم آرماتور ۱۲۰ تن، جمعیت ۶ هزار نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

با اجرای این طرح کمبود ذخیره و افت فشار آب آشامیدنی در شبکه روستای بید زرد برطرف شده و علاوه بر این مشکل بی آبی محله‌ای از روستا به نام تنگ نظری که با تانکر آبرسانی می‌شد نیز رفع خواهد شد.

احمد وحیدی وزیر کشور در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهید جمهور و شهدای خدمت اظهار داشت: شهید آیت‌الله رئیسی از عمرشان با برکت استفاده کردند و در تمام پروژه‌ها نقش داشتند.

وی با بیان اینکه مسئله آب یک مسئله جدی است، گفت: شهید آیت‌الله رئیسی به محض تصدی مسئولیت با مشکل بزرگ عمومی در کشور به نام تنش آبی مواجه شد که طی مدت ۳ سال بر بخش عمده‌ای از آنها فائق آمد. بسیاری از سدها آبگیری و مشکل بسیاری از روستاها و شهرها رفع شد.

وزیر کشور تأکید کرد: کار مهمی در حوزه آب و فاضلاب انجام شد که باید از وزارت نیرو، ادارات آب و فاضلاب استان‌های مختلف تشکر کنیم. اقدامات شبیه اینکه مردم ما را از مهم‌ترین نیاز خودشان یعنی آب مستثنی می‌کند، جزو خدمات بزرگ و ماندگار و قابل تقدیر است.

وحیدی ادامه داد: ویژگی مهمی که در این پروژه ذکر شد، استفاده از گروه جهادی برای انجام کار است. گروه جهادی یعنی اینکه برای انجام کار، هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و این گروه جهادی هم از کارکنان اداره آبفا شکل گرفته است که بسیار ارزشمند است و نتیجه آن کاهش چشمگیر هزینه‌های پروژه و افزایش سرعت انجام کار است. این نقطه بسیار مهم در پروژه‌های عمرانی ماست که گاهی به خاطر فقدان همین نوع نگاه، طولانی می‌شود.

وزیر کشور با بیان اینکه طبیعتاً اقدامات انجام نشده نیز باید همواره مدنظر باشد که هست، گفت: کارهای خوب سر جای خود، ولی باید به کارهایی که انجام نشده بپردازیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: برای هر یک هزار روستای مشکل‌دار فارس در مسئله آب، با کمک خود مردم و نیروهای جهادی، کارهای اساسی در آینده نزدیک انجام شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =