باهنر

کارگزاری باهنر موفق شد بر اساس آرا اخذ شده در انتخابات اعضای هیئت‌مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، به عنوان عضو جدید هیئت‌مدیره این کانون انتخاب شود.

به گزارش ایراسین، شرکت کارگزاری باهنر از شرکت‌های هلدینگ توکافولاد، موفق شد در انتخابات اعضای هیئت‌مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، از میان ۲۰ نامزد عضویت، با ۷۹ رأی به عنوان عضو جدید هیئت‌مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار انتخاب شود.

گفتنی است کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار به‌عنوان یک تشکل خود انتظام مطابق بند ۵ ماده ۱ قانون بازار اوراق بهادار، برای حسن انجام وظایفی که به موجب قانون بازار اوراق بهادار بر عهده دارد و هم‌چنین برای تنظیم فعالیت‌های حرفه‌ای خود و انتظام بخشیدن به روابط بین اعضا فعالیت می‌نماید.

هم‌چنین شایان ذکر است بر اساس ماده ۳۳ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ۱۳۸۴، شروع به فعالیت کارگزاری، کارگزار / معامله‌گری و بازارگردانی به هر شکل و تحت هر عنوان، منوط به عضویت در این کانون و رعایت مقررات این قانون و آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی آن است. بنابراین انجام فعالیت کارگزاری، کارگزار / معامله‌گری و بازارگردانی در کلیه بورس‌ها و بازارهای خارج از بورس، بدون عضویت در کانون کارگزاران غیرقانونی قلمداد می‌گردد که نشان‌دهنده‌ی اهمیت این نهاد صنفی است.

کمک به ایجاد یک بازار اوراق بهادار عادلانه، رقابتی و کارا در کشور به منظور جلب اعتماد سرمایه‌گذاران، ارتقای اعتبار اعضای کانون و اشخاص وابسته به اعضا نزد سرمایه‌گذاران، تنظیم امور و اعتلای حرفه‌هایی که اعضای کانون به آن اشتغال دارند، بهبود و گسترش خدماتی که اعضای کانون ارائه می‌دهند، افزایش دانش تخصصی اشخاص وابسته به اعضا و تنظیم روابط بین اعضای کانون با یکدیگر و با اشخاص وابسته به اعضا از جمله اهداف فعالیت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =