رئیس سازمان برنامه و بودجه

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه میانگین رشد اقتصادی در سه سال پایانی دولت دوازدهم منفی ٢.٠۵ درصد بود، اعلام کرد: رشد اقتصادی با یک جهش چشمگیر به ترتیب به ۵.۶، ۵ و نزدیک به ۶ درصد رسید.

به گزارش ایراسین، داوود منظور در صفحه خودش در فضای مجازی، نوشت: در این رشته و با ذکر برخی سرفصل‌ها به تبیین دو ویژگی «با کفایت و کارآمد» در فرمایشات حضرت آقا می‌پردازم تا «جریان تحریف» نتواند ویژگی‌های ممتاز سید شهید را صرفاً به «اخلاص و تلاش» ایشان تقلیل دهد.

وی افزود: به همین منظور به مقایسه عملکرد سه ساله دولت ایشان با سه سال آخر دولت قبل می‌پردازم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به رشد اقتصادی، تصریح کرد: در حالی‌که میانگین رشد اقتصادی در سه سال پایانی دولت دوازدهم منفی ٢.٠۵ درصد بود، رشد اقتصادی کشور با یک جهش چشمگیر در سال‌های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به ترتیب به ۵.۶، ۵ و نزدیک به ۶ درصد رسید.

منظور ادامه داد: در بین زیربخش‌های اصلی اقتصاد، در حالی که متوسط رشد ارزش افزوده گروه صنایع و معادن (به‌جز استخراج نفت و گاز) در سال‌های ١٣٩٧ تا ١٣٩٩ برابر منفی٨.٢ درصد بود، متوسط این نرخ در سه سال دولت سیزدهم به ٧ درصد رسید.

وی اضافه کرد: متوسط نرخ رشد گروه خدمات از منفی ٣.١ درصد در سال‌های ١٣٩٧ تا ١٣٩٩، به مثبت ۵.۸ درصد در سه سال اول دولت سیزدهم افزایش یافت.

معاون رئیس جمهور اعلام کرد: متوسط نرخ رشد بخش نفت و گاز هم از منفی ١۶.١ درصد در سال‌های ١٣٩٧ تا ١٣٩٩، به مثبت ١١.۴۶ درصد در سه سال اول دولت سیزدهم افزایش یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =