رییس جمهور

با حضور حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور ایران اسلامی طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی «شهید باکری» سمنان مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایراسین، همزمان با صبح پنجشنبه و با حضور رئیس جمهور و هیأت دولت سیزدهم، طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی «شهید باکری» سمنان مورد بهره برداری قرار گرفت. این طرح‌های توسعه‌ای شامل دو بخش تولید برق و دو واحد توربین ژنراتور گاز و عملیاتی شدن پروژه احداث بخش بخار این نیروگاه با سرمایه گزاری حدود ۳۰۰ میلیون یورو و با ظرفیت ۳۶۰ مگاوات است.

محمد حمیدی معاون استاندار سمنان در گفتگو با خبرنگار بازار، درباره این طرح گفت: نیروگاه شهید باکری سمنان یکی از نیروگاه‌های پیشگام کشورمان در تأمین برق صنایع است.

حمیدی با بیان اینکه این نیروگاه از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۳۲۴ مگاوات شامل ۲ واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی است، تاکید کرد: این نیروگاه در تأمین برق مورد نیاز صنایع استان نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی افزود: امروز اما دو واحد دیگر این نیروگاه نیز هرکدام با ظرفیت ۱۸۶ مگا وات با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید تا ظرفیت نیروگاه در مجموع به ۶۹۰ مگاوات برسد.

معاون عمرانی استاندار سمنان همچنین گفت: این امر می‌تواند در زمینه برق مورد نیاز صنایع استان یک گام اساسی و رو به جلو باشد.

حمیدی درباره تجهیزات این نیروگاه توضیح داد: دو واحد توربین ژنراتور گاز کلاس ای پیشرفته به ظرفیت نامی ۳۶۶ مگاوات در نیروگاه قدس یا همان شهید باکری سمنان احداث و راه اندازی شده که توان این نیروگاه را مضاعف می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =