• ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۸
  • کد خبر: 52521
  • readingTime: ۱ دقیقه
فیبر نوری

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان گفت: ۴۳۷ کیلومتر فیبر نوری منازل و کسب و کارها در ۱۰ شهر استان در دست اجراست.

به گزارش ایراسین، جعفر مُطلب‌زاده در این باره اظهار کرد: پروژه فیبر نوری استان اصفهان در شهرهای شاهین‌شهر (توسط اپراتور شاتل)، نجف‌آباد، خمینی‌شهر، داران، گلپایگان و خوانسار (توسط اپراتور آسیاتک)، بهارستان، فولادشهر، مبارکه و مجلسی (توسط اپراتور فناپ) در حال اجراست.

وی ادامه داد: ۴۳۷ کیلومتر حفاری و سه هزار و ۱۵۲ سرپست نوری (FAT) تاکنون در معابر شهری نصب و حدود ۱۰۸ کیلومتر فیبرکشی در داخل میکروداکت (شوتینگ) در شهرهای مذکور انجام شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، خاطرنشان کرد: توافق‌نامه پروژه فیبر نوری شهری تا کنون با ۶۵ شهردار و اپراتور مربوطه امضا شده و سایر شهرها در دست مذاکره است.

وی با اشاره به موانع توسعه این پروژه، اضافه کرد: قوانین صدور مجوز حفاری در شهرداری‌ها از مهمترین موانع است.

مطلب‌زاده تاکید کرد: مشترکانی که در شهرهای خوانسار و بهارستان به سرویس فیبر نوری متصل شده‌اند شاهد افزایش قابل توجه سرعت اینترنت تا ۱۰۰ برابر هستند.

وی بیان کرد: درخواست ما از اپراتورها این است که در اجرای طرح فیبر نوری با افزایش تیم‌های کاری و تخصیص به موقع منابع، چابکتر باشند و دفاتر استانی را برای رفع مشکلات مشترکان راه اندازی کنند.
«فیبر نوری منازل و کسب و کارها» یکی از مهمترین طرح‌های دولت است که زیرساخت ارتباطی و پهنای باند مورد نیاز برای سال‌های متمادی را فراهم می‌کند و مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر است تا پایان سال ۱۴۰۳ حدود ۲۰ میلیون خانوار در کشور زیر پوشش آن قرار گیرند.

شایان ذکر است که اصفهان ۱۱۴ شهر با جمعیتی بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دارد که ۸۸ درصد جمعیت کل استان را تشکیل می‌دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =