رئیس سازمان هواپیمایی

رئیس سازمان هواپیمایی از تأمین تجهیزات و قطعات ۱۳ هزار پهپاد توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: وقتی مردم پای کار می‌آیند یک اهرم بسیار قوی فنی، اقتصادی و دانشی پیوست کارها می‌شود.

به گزارش ایراسین، محمد محمدی‌بخش با اشاره به حمایت سازمان هواپیمایی کشوری از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت هوانوردی، اظهار کرد: یکی از مسائل در این بخش، پیدا کردن مشتری برای تولیدات شرکت‌های مذکور است.

وی ادامه داد: فارغ از بحث هوانوردی مسافری، در بخش پهپاد حدود ۱۳ هزار پهپاد در کشور داریم که تمام تجهیزات و قطعات موردنیاز آن را بخش خصوصی دانش بنیان می‌سازد.

محمدی‌بخش افزود: علاوه بر حوزه پهپاد، هلی‌کوپتری، فرودگاهی و… جز بخش‌هایی دانش‌بنیان است که مردم به آن ورود شده‌اند. امروز بستر ورود بخش خصوصی به این صنعت فراهم شده است. طی ۲ سال اخیر چندین هزار نفر در بخش ورزش‌های هوایی به لحاظ پزشکی، تخصص، ایجاد فضای مناسب، توزیع عادلانه در کشور و صدور مجوز به مردم در اقصی نقاط کشور برای بهره‌برداری از زمین فراهم شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: امیدواریم سال ۱۴۰۳ که سال جهش تولید با مشارکت مردم است شاهد این باشیم که در صنعت هوانوردی به‌عنوان یک حوزه تحریمی، گلوگاه و به شدت فناورانه نقش مردم افزایش یابد. وقتی مردم پای کار می‌آیند یک اهرم بسیار بسیار قوی فنی، اقتصادی و دانشی پیوست کارها می‌شود.

محمدی‌بخش با تاکید بر این‌که در این صورت سازمان هواپیمایی باید بیشتر به حوزه ایمنی و امنیت برسیم، گفت: باید محصولات تولیدی برابر استانداردهای روز دنیا، مطابق شرایط بخش هوایی و در شبکه مختلف شبکه توزیع و تاب‌آوری صنعت اتفاق بیفتد. همه اینها با حمایت‌های مادی و معنوی سازمان هواپیمایی کشوری عملیاتی شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری پیش از این نیز گفته بود: صنعت هوانوردی را هم فناورانه به معنای لبه تکنولوژی می‌دانیم و هم مردم پایه، چراکه به شدت مورد قضاوت مردم قرار دارد.

محمدی‌بخش با بیان اینکه در زمان حاضر حدود ۵۰ درصد شرکت‌های هواپیمایی به بخش خصوصی و مردم تعلق دارد، افزود: برای تاب‌آوری صنعت هوانوردی حضور مردم به عنوان بهره‌برداران اصلی در حوزه‌های مختلف رکن اصلی است. سال ۱۴۰۰ سازمان هواپیمایی کشوری شرکت‌های دانش بنیان را در قالب زنجیره بزرگ متشکل از ۵۰۰۰ شرکت بزرگ و کوچک را شناسایی و به آنها مجوز داد.

وی اضافه کرد: این شرکت‌ها به‌عنوان زیر مجموعه شرکت‌های بزرگ تعمیر و نگهداری یا به صورت مستقل فعالیت خود را انجام می‌دهند و به موضوعات لبه فناوری ورود کرده‌اند. این شرکت‌ها ساخت کوچک‌ترین قطعات تا سامانه‌های مختلف را انجام داده‌اند و سازمان هواپیمایی در دو موضوع کمک مالی و صدور مجوزها به آنها کمک می‌کند.

بر اساس گزارش ایرنا، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت‌های فناورانه حوزه صنعت هوانوردی پس از طی فرآیندهای تخصصی استانداردهای لازم هواپیمایی را از سازمان هواپیمایی کشور اخذ می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =