لاستیک

افزایش تقاضای لاستیک در بازار داخلی با سودآوری تولیدکنندگان در این حوزه همراه بود. لاستیک‌سازان در ۸ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲ درآمد به مراتب بالاتری نسبت به ۸ ماه ابتدایی از سال ۱۴۰۱ کسب کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایراسین، لاستیک در سال ۱۴۰۲ یکی از پرحاشیه‌ترین بازارهای داخلی بود. لاستیک‌ سازان با آغاز سال جدید متقاضی افزایش قیمت‌ها شدند ولی مجوز آنها صادر نشد و چندماه بعد قیمت لاستیک در بازار آزاد دوبرابر بیشتر از قیمت مصوب کارخانه‌ها شد. تقاضای زیاد برای لاستیک باعث شد تعرفه واردات آن کاهش پیدا کند و اکنون در ماه نهم سال با وجود اینکه عرضه لاستیک در بازار داخلی افزایش یافته‌ است ولی همچنان قیمت‌ها در بازار دو برابر بیشتر از نمایندگی‌هاست.

سطح تقاضا برای لاستیک باعث شد تا تولیدکنندگان داخلی این حوزه روزهای پر درآمدی پشت سر بگذارند و صورت‌های مالی آنها از رشد درآمد خبر می‌دهد. درآمد آبان ماه تولیدکنندگان داخلی لاستیک به صورت نمودار زیر است:

رشد درآمد لاستیک‌سازان همزمان با رشد قیمت لاستیک

پکرمان به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لاستیک در داخل کشور آبان ماه هزار و ۲۵ میلیارد تومان درآمد داشت. پس از آن پکرمان با درآمد ۴۹۰ میلیاردی در رتبه بعدی قرار می‌گیرد. درآمد این تولیدکنندگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته‌ است.

رشد درآمد لاستیک‌سازان همزمان با رشد قیمت لاستیک

درآمد تولیدکنندگان داخلی لاستیک در آبان ۱۴۰۲ نسبت به آبان ۱۴۰۱ دست‌کم ۳۰ درصد رشد کرده‌ است. درآمد پاسا در این بازه زمانی ۲۳۶ درصد بیشتر شد و درآمد پتایر، پارتا و پکویر نیز در آبان ۱۴۰۲ بیش از ۹۰ درصد بیشتر از آبان ۱۴۰۱ بود. این تولیدکنندگان در آبان امسال نسبت به میانگین ماهانه سال ۱۴۰۲ نیز فروش بالاتری داشتند.

رشد درآمد لاستیک‌سازان همزمان با رشد قیمت لاستیک

تولیدکنندگان داخلی لاستیک همگی در آبان بیشتر از میانگین ماهانه خود درآمد داشتند. پاسا و پارتا به ترتیب ۸۵ درصد و ۷۵ درصد درآمد بالاتری نسبت به میانگین ماهانه کسب کرده‌اند. این رشد درآمد در آبان‌ماه و سایر ماه‌های سال منجر به رشد درآمد لاستیک‌سازان در سال ۱۴۰۲ شد. صورت‌های مالی تولیدکنندگان در این گروه نشان می‌دهد همه آنها در ۸ ماه اول ۱۴۰۲ فروش بالاتری نسبت به ۸ ماه اول سال ۱۴۰۱ کسب کرده‌اند.

رشد درآمد لاستیک‌سازان همزمان با رشد قیمت لاستیک

درآمد ۸ ماه ابتدایی امسال در شرکت پسهند ۶۲ درصد بالاتر از درآمد همین بازه زمانی در سال ۱۴۰۱ بود. پاسا و پکویر نیز بیش از ۵۰ درصد درآمد بالاتری کسب کرده‌اند، پتایر، پکرمان، پیزد و پارتا در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند. به صورت کلی درآمد لاستیک‌ سازان در سال ۱۴۰۲ بیشتر از ۱۴۰۱ بود. بسیاری از آنها به اهداف پیش‌بینی شده برای درآمد در سال جاری نزدیک شده‌اند و بعضی از آنها نیز با آن فاصله کمی دارند. به همین دلیل نماد معاملاتی این شرکت‌ها در سال جاری مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته‌ است و قیمت بسیاری از آنها رشد کرده‌ است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =