• ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۱
  • کد خبر: 37195
  • readingTime: ۱ دقیقه
باران

بنابر اعلام سازمان هواشناسی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک همچنین افزایش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دما در شمال شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایراسین، سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز (۱۶ اردیبهشت) در برخی مناطق واقع در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، یکشنبه (۱۷ اردیبهشت) در برخی مناطق شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز غربی و دوشنبه (۱۸ اردیبهشت) در برخی مناطق شمال غرب و برخی مناطق استان‌های زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات تهران رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

فردا (یکشنبه) نیز در برخی مناطق شمال‌غرب و غرب سواحل‌ خزر همچنین ارتفاعات البرز غربی بارش‌های رگباری پیش‌بینی می‌شود.

بارش‌های پراکنده روز دوشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی از جمله تهران و برخی مناطق شمال‌ شرق کشور انتظار می‌رود و برای باقی مناطق کشور طی این سه روز آسمانی صاف و آفتابی پیش‌بینی شده است.

طی سه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

از بعد از ظهر دوشنبه تا بعد از ظهر سه‌شنبه دریای خزر و از بعد از ظهر دوشنبه تا صبح چهارشنبه شمال خلیج فارس مواج خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از فردا در غرب و شمال‌غرب کشور وزش نسبتاً شدید تا شدید باد پیش‌بینی می‌شود تا جایی که روز دوشنبه در غرب و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و روز سه‌شنبه در غرب، جنوب‌ غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور موجب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

سازمان هواشناسی درباره وضعیت دما پیش‌بینی کرد: از امروز تا فردا (یکشنبه) در استان‌های ساحلی خزر و بیشتر مناطق نیمه غربی کشور دما افزایش خواهد داشت. همچنین تا روز دوشنبه در شرق و شمال‌شرق کشور افزایش دما رخ خواهد داد که افزایش دما ۱۰ تا ۱۵ درجه خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =