• ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۱
  • کد خبر: 36505
  • readingTime: ۱ دقیقه
باران

در اغلب نقاط کشور جوی آرام برقرار است اما در برخی استان‌ها احتمال بارش باران در روزهای عید فطر پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایراسین، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، بعدازظهر امروز در ارتفاعات و دامنه‌های مرکز و نیمه‌جنوبی کرمان، نیمه‌شرقی فارس، شمال هرمزگان، غرب و جنوب اصفهان، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، افزایش ابر، رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقت، رعدوبرق و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود همچنین وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد منجر به خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا نیز می‌شود.

این شرایط برای جمعه (اول اردیبهشت) در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، شمال همدان، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران و ارتفاعات و دامنه‌ها در یزد، شمال هرمزگان، کرمان، جنوب‌شرق فارس و جنوب سیستان و بلوچستان ظاهر می‌شود.

برای شنبه (۲ اردیبهشت) نیز افزایش ابر، رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقت، رعدوبرق با احتمال تگرگ در ارتفاعات و دامنه‌های کرمان، سمنان، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی انتظار می‌رود.

یکشنبه (۳ اردیبهشت) نیز با گذر متناوب امواج تراز میانی در ارتفاعات و دامنه‌ها در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان و شمال سمنان، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و احتمال تگرگ رخ می‌دهد.

استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، شمال ایلام، ارتفاعات و دامنه‌ها در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان در روز دوشنبه (۴ اردیبهشت) با این پدیده‌ها مواجه هستند.

تا جمعه در سواحل دریای خزر افزایش ملموس دمای هوا انتظار می‌رود اما از بعدازظهر جمعه کاهش دما روی خواهد داد.

هواشناسی اصفهان

از عصر امروز در استان اصفهان گاهی افزایش ابر و در نیمه‌ی غربی احتمال رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود و از عصر روز جمعه مجدد با نزدیک شدن موج، شرایط افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید در نقاط مختلف استان مورد انتظار است.

همچنین از عصر روز شنبه دوم اردیبهشت در برخی مناطق به ویژه نیمه غربی و شمال استان احتمال رگبارهای پراکنده وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =