• ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
  • کد خبر: 35020
  • readingTime: ۱ دقیقه
معدن سیستان بلوچستان

مدیر کل بهره‌برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که برای نخستین بار، مزایده عمومی معادن و محدوده‌های معدنی در تصدی وزارت صمت دو مرتبه در سال برگزار می‌شود.

به گزارش ایراسین به نقل از ایرنا، مهدی حمیدی، مدیر کل بهره‌برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مزایده عمومی معادن و محدوده‌های معدنی، جزء قول‌های وزیر صمت بوده که اکنون در حال اجرایی شدن است و برای نخستین بار ماده ۸۳ آئین‌نامه اجرایی قانون معادن اجرا می‌شود.

مطابق ماده ۸۳ آیین‌نامه اجرایی قانون معادن، در صورت عدم وجود مزایده‌گر در دو نوبت برگزاری متوالی مزایده در طول ۶ ماه، وزارت صمت می‌تواند موضوع مزایده را به نخستین متقاضی دارای توان فنی و مالی لازم مشروط بر آن که مدت زمان ۶ ماه از برگزاری دومین مزایده نگذشته باشد، واگذار کند.

وی اضافه کرد:‌ این اقدام همین امروز به اداره های کل صمت استانی ابلاغ شد و استان‌ها مکلف هستند تا پایان سال جاری آگهی آن را منتشر کنند.

مدیر کل بهره‌برداری معادن وزارت صمت در ادامه یادآور شد: مرحله نخست مزایده در پائیز سال‌جاری اتفاق افتاد و مرحله دوم زمستان برگزار می‌شود. دراین میان بسته‌های سرمایه‌گذاری به‌صورت مزایده‌ای اعلام شد و برندگان هم معرفی شدند.

به گفته وی، محدوده‌هایی که به مزایده گذاشته می‌شود و متقاضی ندارد، در شرایط آزادسازی قرار می‌گیرد و به نظر می‌رسد حجم سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد.

حمیدی با بیان اینکه بعد از ابلاغ امروز به ۳۱ استان و جنوب کرمان، اداره های کل صمت استانی مکلفند تا پایان سال آگهی را منتشر کرده و در سایت‌های هر استان محدوده‌های معدنی مشخص شود، گفت: تا انتهای فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲ فرصت دریافت اسناد و تا انتهای اردیبهشت‌ماه سال آینده، هم فرصت بارگزاری اسناد وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =