• ۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
  • کد خبر: 33127
  • زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه
آلودگی هوا

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران برای وضعیت جوی این استان تداوم آلودگی هوا تا روز شنبه و احتمال برف و کولاک در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایراسین، بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی مدل‌های پیش‌یابی عددی، تا روز شنبه (۸ بهمن) به دلیل استمرار پایداری نسبی جو، عدم وزش باد قابل ملاحظه، ماندگاری هوای سرد و مرطوب، در مناطق پرتردد شهری، پرجمعیت و صنعتی استان ادامه انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است اما باتوجه به عبور امواج کوتاه‌تر تراز میانی جو طی این مدت در ارتفاعات احتمال بارش‌های پراکنده برف و در سطح استان در بعضی ساعات افرایش ابرناکی پیش‌بینی می‌شود.

برای روز جمعه (۷ بهمن ) نیز احتمال بارش پراکنده وجود دارد. از اواخر وقت روز شنبه با فعالیت متناوب سامانه بارشی شاهد بارش باران در مرکز گاهی توام با برف، همچنین در نیمه شمالی بارش برف و در ارتفاعات بارش برف به همراه پدیده مه گاهی توام با کولاک خواهیم بود.

عمده بارش‌ها از اواخر وقت روز شنبه تا صبح یکشنبه و اواخر وقت دوشنبه و صبح سه‌شنبه (۸ تا ۱۱ بهمن) مورد انتظار است.به دلیل فعالیت سامانه بارشی مذکور و وزش باد در سطح استان از روز یکشنبه بهبود کیفیت هوا و کاهش آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

برای روزهای شنبه و یکشنبه شاهد افزایش دما بین ۳ تا ۶ درجه سانتی‌گراد خواهیم بود.بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۱۵- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۷ بهمن‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار محلی با احتمال بارش پراکنده و در بعدازظهر کاهش ابر با حداقل دمای ۱- درجه و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۸ بهمن‌ماه) صاف تا قسمتی ابری و غبار محلی، به‌تدریج ابری گاهی وزش باد و در بعضی ساعات غبارآلود با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین تا سه روز آینده شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم است و تهران غبارآلود پیش‌بینی شده است.

شایان ذکر است؛ امروز بیشینه دمای تهران به ۵ درجه بالای صفر، فردا ۶ درجه و شنبه به ۸ درجه بالای صفر می‌رسد و برای روز یکشنبه احتمال بارش پراکنده در تهران وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =