• ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴
  • کد خبر: 30133
  • زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
کاویانی

رئیس محیط زیست شرکت فولاد مبارکه گفت: تاکنون بیش از ۲۵۰ پروژه در حوزه محیط زیست در زمینه کاهش آلاینده‌های هوا، آب، خاک، پسماندها و کاهش مصرف انرژی در فولاد مبارکه اصفهان اجرا شده است.

بهنام کاویانی ظهر امروز در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار ایراسین اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه برای اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی تاکنون ۳۰ هزار میلیارد تومان، معادل یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است.
وی افزود: نصب سیستم مه‌پاش برای کنترل گرد و غبار و آلودگی هوا، نصب انواع غبارگیر و پاشش شیر آهک و سیستم رطوبت‌سنجی برای کنترل بیشتر آلودگی هوا، ساخت سایت مدرن و ساماندهی پسماندهای تولیدی از طریق سامانه جامع مدیریت پسماند سازمان محیط زیست، مشارکت در برنامه‌های کاهش گازهای گلخانه‌ای، ساخت سالن استاندارد برای نگهداری تجهیزات حاوی روغن اسکارلت، ساخت تصفیه خانه ۳ هزار و ۷۰۰ متر مکعبی بر ساعت و بازچرخانی پسماندهای صنعتی و شهری، اجرای بزرگ‌ترین پروژه اسمز معکوس کشور با ظرفیت ۳ هزار متر مکعب در ساعت، نگهداری هزار و ۶۰۰ هکتار فضای سبز برای کاهش دی‌اکسید کربن و دمای هوا در منطقه و اجرای سیستم‌های پایش آنلاین و اندازه‌گیری آلاینده‌ها از مهمترین پروژه‌های فولاد مبارکه به‌عنوان حامی محیط زیست است.
رئیس محیط زیست شرکت فولاد مبارکه به اهمیت مسئولیت‌های اجتماعی شرکت فولاد مبارکه در رعایت مسائل زیست‌محیطی اشاره کرد و گفت: مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی ایجاب می‌کند که این شرکت‌ها در مسائل اجتماعی به‌موقع ورود کنند و شرکت فولاد مبارکه در این زمینه با آگاهی‌سازی ذینفعان اقدامات و برنامه‌های زیادی را به اجرا گذاشته است.

ساخت نیروگاه یک هزار مگاواتی با رعایت تمام مسائل زیست‌محیطی

کاویانی ادامه داد: فولاد مبارکه در زمینه کاهش مصرف انرژی در حال حاضر اقدام به ساخت نیروگاه یک هزار مگاواتی سیکل ترکیبی با راندمان بالا کرده تا برق مصرفی خود را با رعایت تمام مسائل زیست‌محیطی تامین کند.
رئیس محیط زیست شرکت فولاد مبارکه تاکید کرد: در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر نیز شرکت فولاد مبارکه اصفهان اقدام به ساخت نیروگاه خورشیدی ۶۰۰ مگاواتی کرده و همزمان در حال بررسی و مطالعه جهت نصب توربین‌های بادی تولید برق است.
کاویانی بیان داشت: خوشبختانه در زمینه اصلاح و بهبود فرایندها نیز شرکت فولاد مبارکه در راستای کاهش رد پای کربن، آب و حسابداری محیط زیستی اقدامات مثبتی را آغاز کرده که با اجرایی شدن آن‌ها، عملکرد محیط زیستی شرکت فولاد مبارکه بیش از پیش ارتقا می‌یابد.
وی یادآور شد: این شرکت در راستای بهبود عملکرد محیط زیستی در حال حاضر آموزش‌های مورد نیاز را برای کارکنان، پیمانکاران و زنجیره تامین آن در دستور کار خود قرار داده تا در زمینه حفظ محیط زیست با رعایت تمام موازین مورد نیاز در این حوزه به توسعه پایدار برسد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =