• ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
  • کد خبر: 29094
  • زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه
ضایعات قراضه آهن

هفته گذشته قیمت چدن صادراتی روسیه افزایش یافت در حالی که تولیدکننده ها بر فروش در بازار داخلی تمرکز کرده اند. تحریم ها علیه روسیه سبب شده فولادسازان کشورهایی نظیر ترکیه و ایتالیا به جای چدن این کشور از قراضه در فرآیند تولید خود استفاده کنند.

به گزارش ایراسین به نقل از فولاد ایران، هفته گذشته قیمت چدن صادراتی روسیه افزایش یافت در حالی که تولیدکننده ها بر فروش در بازار داخلی تمرکز کرده اند. تحریم ها علیه روسیه سبب شده فولادسازان کشورهایی نظیر ترکیه و ایتالیا به جای چدن این کشور از قراضه در فرآیند تولید خود استفاده کنند.

متوسط قیمت چدن صادراتی روسیه با ۳۵ دلار رشد هفتگی ۳۹۵ دلار فوب دریای سیاه ثبت شده است. این محصول در ترکیه با قیمت ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار سی آی اف معامله می شود که معادل ۳۹۵ دلار در هر تن فوب است. قیمت پیشنهادی رسمی به خریداران ترکیه ۴۲۰ دلار در هر تن فوب است.

از طرفی به گفته برخی منابع، خریداران ترک به دلیل تحریم ها و تصمیم بانک های ترکیه برای عدم استفاده از سیستم بانکی Mir روسیه، احتمالا در پرداخت های خود به فروشنده های روس دچار مشکل می شوند. Mir یک سیستم پرداخت روسی برای انتقال وجه الکترونیکی است که توسط بانک مرکزی روسیه در سال ۲۰۱۷ ایجاد شده است.

به همین دلیل است که کارخانه های ترکیه بیشتر روی خرید قراضه متمرکز شده اند. البته روس ها معتقدند که تصمیم بانک های ترکیه برای تعلیق استفاده از سیستم پرداخت Mir راه را برای خریداران ترکیه ای برای پرداخت به روسیه مسدود نکرده است. در ایتالیا هم شنیده شده قراضه جایگزین خرید چدن روسیه شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =