روغن موتور

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان گفت: با توزیع مویرگی روغن خودرو در کشور دست دلالان از بازار روغن خودرو کوتاه شد.

به گزارش خبرنگار ایراسین، محمدامیر نیکو همت، مدیرعامل شرکت نفت سپاهان ظهر جمعه در حاشیه افتتاح شعبه شرکت کیمیا اسپیدی در استان اصفهان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سیستم کنترل کیفیت محصولات شرکت نفت سپاهان بسیار جامع است، اظهار داشت: آزمایشگاه‌های این مجموعه نیز سرتیفیکیت‌های ۱۷۰۲۵ بین المللی را کسب کرده است.

وی با بیان اینکه در محصول مگلوب گواهینامه کیفیت از بنز، بی ام دبلیو و رنو را دریافت کردیم، ادامه داد: متاسفانه به دلیل التهاب ایجاد شده از سوی برخی از سودجویان که با احتکار خرد و یا بلِند کردن روغن‌ها با روغن‌های بازیافتی منجر شد تا ما نسبت به توزیع مویرگی محصولات اقدام کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان با بیان اینکه تصمیم ما با این اتفاقات توسعه توزیع مویرگی با ایجاد زیرساخت‌های جدید در همه مراکز استان‌ها است، افزود: با این امر کیفیت تضمین خواهد شد و دست واسطه‌ها را از توزیع کوتاه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همه توان خود را به کار خواهیم گرفت تا در آینده نزدیک در همه مراکز استان‌ها این امر محقق شود.

تولید سالانه ۷۲۰ هزار تن فرآورده روغنی در شرکت نفت سپاهان

نیکوهمت با بیان اینکه شرکت نفت سپاهان در حال حاضر با ظرفیت ۷۲۰ هزار تن فرآورده‌های روغنی در سال بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده روغن است، افزود: پایه فعالیت این شرکت بر پایه صادرات بود چرا که مصرف داخلی زیادی نداشتیم، اما در حال حاضر برای جلوگیری از خام و نیمه خام فروشی سعی داریم صادرات را کاهش دهیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت پروژه بندرعباس شرکت نفت سپاهان نیز گفت: این مجموعه با ظرفیت ۴۰ هزار تن مخازن صادراتی تکمیل مکانیکی شده است و سعی داریم در این محل صادرات را افزایش دهیم و این امر کاهش تردد در جاده‌ها را به همراه خواهد داشت که هزینه تولید را نیز کاهش خواهد داد و منجر به سودآوری شرکت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان با بیان اینکه ظرفیت اسمی این شرکت حداکثر ۸۰۰ هزار تن در سال است، گفت: با توجه به اینکه واحدهای پالایشگاهی هر چهار سال اورهال انجام می‌دهند تصمیم گرفتیم اورهال را در اردیبهشت سال آینده انجام شود.

افزایش شعب شرکت کیمیا اسپیدی به ۲۵ عدد تا پایان امسال

مهرداد زاده حیدری، معاون بازرگانی شرکت کیمیا اسپیدی نیز در ادامه این برنامه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این شرکت ۱۰۰ درصد سهام خاص دارد، اظهار داشت: امروز شعبه ۲۱ ام شرکت کیمیا اسپیدی در استان اصفهان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه به دلیل حضور شرکت نفت سپاهان در اصفهان و همجواری آن با پالایشگاه اصفهان ما به صورت مستقیم برای توزیع محصولات و پخش مویگری محصولات وارد این استان نشدیم و در ۲۰ استان دیگر فعال بودیم، گفت: اما به دلیل مشکلاتی که از ابتدای امسال در تامین روانکار به خصوص برند اسپیدی در شهر و استان اصفهان به وجود آمد به دستور مقامات تعزیرات و وزارت صمت تامین روانکار در این استان در دستور کار قرار گرفت.

معاون بازرگانی شرکت کیمیا اسپیدی با بیان اینکه شعبه کیمیا اسپیدی پس از دریافت مجوزهای لازم آغاز به کار کرده است، ادامه داد: در حال حاضر ۸ خودروی توزیع و ۱۵ نفر نیروی انسانی در این بخش فعالیت دارند، در ماه گذشته ۱۵۰۰ تن روانکار در استان اصفهان توزیع کردیم.

وی با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته در بخش خودروهای دیزلی و بنزینی برای تامین روانکار بعضا دو الی سه برابر قیمت هزینه می کردند، افزود: طی دو ماه گذشته و قبل از افتتاح رسمی این شعبه به صورت عمده توزیع را در استان اصفهان داشتیم.

زاده حیدری گفت: تا پایان امسال راه‌اندازی شعب کیمیا اسپیدی در استان‌های گیلان، آذربایجان غربی، سیستان وبلوچستان و لرستان را با توجه به مصوبات هیات مدیره شرکت نفت سپاهان در دستور کار داریم، البته باید توجه داشت که در استان‌هایی که نمایندگی نداریم نیز با ظرفیت استان‌های همجوار پوشش می‌دهیم برای مثال نیاز شهرکرد را از شعبه اصفهان پوشش می‌دهیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه استفاده از روغن سوخته به جای روانکار اولیه یکی از گلوگاه‌های مورد استفاده توسط سوجویان بوده است، افزود: باید توجه داشت که امکا تشخیص چشمی کیفیت روانکارها وجود ندارد.

معاون بازرگانی شرکت کیمیا اسپیدی با بیان اینکه اتوسرویس‌ها با توجه به حضور دلالان در بازار روانکارها بیشترین آسیب را دیدند، گفت: همواره انگشت اتهام به سمت آنها بود و این در حالی است که در صورت مشاهده فاکتور اتوسرویس‌ها شاهد پرداخت هزینه بیشتر از سوی آنها برای خرید روانکار بودیم.

بازرسی میدانی در دستور کار است

وی گفت: بازرسی‌های میدانی را در دستور کار داریم و همه مراحل تولید و فروش در سامانه رسمی وزارت صمت ثبت می‌شود.

زاده حیدری اضافه کرد: همچنین باید توجه داشت که امکان فروش آنلاین محصولات را داریم و ۲۳۰ درصد افزایش تولید نیاز داخلی را داشتیم.

وی با بیان اینکه ما در گذشته ۴۰ عامل در استان اصفهان داشتیم و ماموریت ما ورود به اصفهان نبود و از این رو با توجه به دلایلی خودمان در زمینه توزیع مویرگی ورود کردیم، گفت: همه اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها روانکار تامین شده و با قیمت عمده برای آنها به فروش می‌رسد.

معاون بازرگانی شرکت کیمیا اسپیدی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم با شرکت کیمیا اسپیدی کار می‌کند، افزود: به صورت غیر مستقیم نیز ۱۷ هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم از این شرکت ارتزاق میکنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =