هلدینگ خلیج فارس

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس پیرو انتقادها و ابهام‌ها پیرامون انتصاب عبدالعلی علی‌عسگری به سمت مدیرعاملی هلدینگ خلیج فارس با هدف پاسخگویی و تنویر افکارعمومی درباره چرایی این انتصاب توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایراسین توضیحات شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس درباره دلایل انتصاب عبدالعلی علی‌عسگری به سمت مدیرعاملی هلدینگ خلیج فارس منتشر شد. در این متن در خصوص  این موضوع و سوالات و ابهامات مطرح شده در فضای رسانه ای آمده است: عمده نقدهای مطرح شده درباره انتصاب علی‌عسگری ناظر به عدم تناسب تحصیلات و سوابق ایشان با مسئولیت جدید است در حالی که با نگاهی به مدارک تحصیلی و دانشگاهی وی مشخص می‌شود که اتفاقا تحصیلات ایشان با مسئولیت جدید مرتبط است. علی عسگری دارای مدارک تحصیلی عالی مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تهران و دکترای مهندسی صنایع – سیستم بهره‌وری از دانشگاه علم و صنعت است.

این بیانیه درباره سوابق کاری علی‌عسگری نیز به موارد قابل توجه از مدیریت کلان در عرصه‌های اقتصادی، صنعتی و مالی اشاره کرده است و می گوید: ایشان مسئولیت‌های جدی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از جمله در زمینه تحقیق و راه‌اندازی خطوط تولید نیازهای دفاعی در حوزه‌های مختلف از جمله مدیریت گروه صنایع تسلیحات دریایی، صنایع خودکفایی ناحیه تهران و مدیریت مجتمع صنعتی شهید حسن باقری را تجربه کرده است. همچنین در تجربه مدیریتی ایشان، سازمان‌های مهم اقتصادی از جمله بنیاد تعاون سپاه، فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه دیده می‌شود.

علت انتصاب علی‌عسگری به سمت مدیرعاملی هلدینگ خلیج فارس

 متن منتشر شده یکی دیگر از ویژگی‌های علی‌عسگری را تجربه مدیریت کلان و ملی او برشمرده و بیان می کند: ایشان به‌واسطه در اختیار داشتن مسئولیت‌های ملی و به‌تبع آن حضور در جایگاه‌های عالی تصمیم‌گیری از جمله هیئت دولت اندوخته مناسبی برای مدیریت بزرگترین و حساس‌ترین هلدینگ اقتصادی و صنعتی کشور در اختیار دارد.

به گزارش ایراسین در بخشی دیگر از بیانیه منتشر شده آمده است: انتصاب جناب علی عسگری به سمت مدیرعاملی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ازسوی هیئت مدیره این شرکت که از قضا بزرگترین شرکت بورسی کشور با سهامداران انبوه و تراز مالی و سود و زیان شفاف است در فرآیندی قانونی و شفاف صورت گرفته و از دید هیئت مدیره، این انتخاب بر مبنای تخصص، تعهد و شایستگی انجام شده است و با توجه به حضور این شرکت در بورس و شفاف بودن تراز مالی، به‌راحتی می‌توان در زمان معین درباره عملکردها قضاوت کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =