الودگی هوا در کلان شهر اصفهان
6اذرماه 98

کارشناس هواشناسی استان اصفهان با اشاره به افزایش شاخص آلودگی هوا در اصفهان تا روز جمعه گفت: توصیه می شود که افراد حساس از تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.

محمدرضا رفیعی، کارشناس هواشناسی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایراسین اظهار کرد: در شبانه روز گذشته دمای شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات به ۱۴ درجه سانتی‌گراد و در سردترین ساعات به منفی یک درجه سانتی‌گراد رسید. طی این مدت چوپانان با دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد و فرودگاه شهید بهشتی با منفی ۶ درجه سانتی‌گراد سردترین شهر اصفهان بوده است. دمای فعلی شهر اصفهان صفر درجه سانتی‌گراد است که نسبت به دیروز تغییری نداشته است.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: امروز بارش باران در مناطق کوهستانی و وزش باد در مناطق غرب و شمال استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود که منجر به لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید و احتمال کولاک برف در گذرگاه‌ها و گردنه‌های کوهستانی دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوا تا روز جمعه در کلان‌شهر اصفهان ناسالم خواهد بود، تصریح کرد: در مناطق مرکزی و صنعتی و کلان‌شهر اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود و به شهروندان به ویژه گروه‌های حساس نیز توصیه می‌کنیم از تردد غیرضروری در فضاهای باز خودداری کنند.  

رفیعی اظهار کرد: دمای شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات به ۱۲ درجه سانتی‌گراد و در سردترین ساعات به منفی ۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. خوروبیابانک با دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و فرودگاه شهید بهشتی با منفی ۷ درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه استان اصفهان است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =