وزیر اقتصاد سید احسان خاندوزی وزارت اقتصاد

وزیر اقتصاد در جلسه معارفه رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تأکید بر تولید محتوا در اتاق‌های فکر، خواستار ترویج فرهنگ سهامداری و ارتقای آموزش مردم درباره بازار سرمایه شد.

به گزارش ایراسین، به نقل از شادا؛احسان خاندوزی با اشاره به اهمیت تصمیمات هیئت‌مدیره سازمان بورس اظهار کرد: هیئت‌مدیره سازمان بورس یکی از کانون‌های مهم تصمیم‌گیری در بازار سرمایه است، چرا که در بزنگاه‌های بازار و در کوتاه‌ترین زمان باید تصمیمات بهینه بگیرد و این تصمیمات هر چه حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر بوده و با اخذ مشورت از صاحب‌نظران بازار سرمایه گرفته شود، نتایج کم نقص تری را به همراه خواهد داشت.

وزیر اقتصاد عدم وابستگی و سلامت تیم کنونی هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار را نقطه قوت آن‌ها برشمرد و افزود: این ویژگی‌ها سبب عدم سوگیری در تصمیمات و ایفای بهتر نقش نظارتی هیئت‌مدیره سازمان می‌شود.

خاندوزی تأکید کرد: اعضای هیئت‌مدیره سازمان بورس باید ملاحظات وزارت اقتصاد را در طرح اصلاح قانون بازار سرمایه در مجلس شورای اسلامی لحاظ کنند تا فرآیند تدوین و اجرای این قانون با کمترین مشکلات انجام شود.

به گفته وزیر اقتصاد اعضای هیئت‌مدیره در کنار تدابیری که در مورد بازار سرمایه می‌اندیشند، باید بدانند نقش‌آفرینی بازار سرمایه در تشکیل سرمایه مهم است زیرا اگر به تشکیل سرمایه کمک کند تا بازیگران کوچک و بزرگ اقتصاد نیز تأمین مالی خود را انجام دهند، حتماً کارکرد متفاوتی را می‌توان برای آن متصور شد.

خاندوزی افزود: متأسفانه بازار سرمایه تاکنون در بخش تشکیل سرمایه سهم اندکی داشته و آن کمکی که بخش واقعی اقتصاد از بازار سرمایه بهره‌مند شده، خیلی کمتر از ظرفیت‌های واقعی این بازار است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه باید به کمک ساز و کارهایی، هم جذابیت بازار سرمایه را حفظ و هم بهره‌مندی افرادی که منافع اقتصاد ملی را توأمان تأمین می‌کنند، تأمین کرد ابراز امیدواری کرد: اهالی بازار سرمایه نوع مواجهه مدیریت جدید سازمان بورس را به وضوح احساس و از همین هفته‌ اول در جهت افزایش اعتبار  اعتماد بازار اقدام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =