الهلال

تیم فوتبال پرسپولیس ایران بدون بازی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌رسد؟!

به گزارش ایراسین به نقل از خبر ورزشی، نیکولو اسکیرا خبرنگار ایتالیایی روزنامه گاتزتا دلو اسپورت مدعی شد که فیفا به پرونده سباستین جووینکو و باشگاه الهلال ورود کرده و احتمال حذف این تیم از ACL وجود دارد.

این خبرنگار معروف ایتالیایی روزنامه گاتزتا دلو اسپورت در توئیتی مدعی شد که احتمال حذف الهلال از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد. به گفته این خبرنگار، به علت تخلفاتی که فهد بن نافل مدیر الهلال در علیه سباستین جووینکو مرتکب شده، ممکن است این تیم با جرایم بزرگی روبرو شود.

این خبرنگار در توئیت خود مدعی شده که فدراسیون جهانی فوتبال فیفا به این پرونده ورود کرده و در حال انجام تحقیقات است. اسکیرا تأکید کرد که مجازات‌های احتمالی ممکن است به منزله جلوگیری از حضور الهلال از شرکت در ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا منجر شود.

نیکولو شیرا صراحتا به تخلفات باشگاه الهلال و رئیس این باشگاه اشاره ای نکرده است ولی سباستین جووینکو در تابستان امسال پس از کش و قوس فراوان و مذاکرات طولانی و طاقت فرسا، پس از توافقی که با مدیران باشگاه داشت، با دریافت ۵ میلیون ریال سعودی قراردادش را با الهلال فسخ کرد تا جا برای ثبت نام متئوس پریرا وینگر فصل گذشته وست برومویچ در لیست بازیکنان الهلال باز شود.

باید دید واکنش مدیران الهلال به این خبر چه خواهد بود و در صورتی که فیفا اقدام به حذف الهلال از حضور در ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کند، تکلیف دیدار این تیم با پرسپولیس چه خواهد بود. طبق برنامه اعلام شده، دو تیم باید در تاریخ ۲۴ مهر به مصاف هم بروند.

آیا یحیی گل محمدی و شاگردانش بدون بازی با الهلال عربستان به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود خواهند کرد؟

نکته جالب دیگر اما واکنش هواداران النصر عربستان به این خبر بوده است. النصری‌ها کری خوانی بسیار شدیدی با الهلالی‌ها دارند و این موضوع باعث شده تا النصری‌ها از استقلال و پرسپولیس درخواست کنند تا پیگیر این قانون شکنی الهلال باشند.

استقلال در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال بازی کرد و با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و النصری‌ها معتقدند استقلال می‌تواند علیه این باشگاه شکایت کند.

همچنین پرسپولیس نیز اکنون رقیب الهلال در مرحله یک چهارم است، فرصت شکایت علیه الهلال به خاطر این تخلف و کنار گذاشتن این تیم از رقابت‌ها را دارد.

برخی منابع تاکید می‌کنند اگر تخلف الهلال توسط فیفا پیگیری شود نتیجه آن و محرومیت احتمالی الهلال شامل لیگ قهرمانان جاری نمی‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =