آب زاینده رود در گذر از نصف جهان

عضو شورای میراب های اصفهان گفت:قرار بود که روز گذشته میزان خروجی از سد زاینده رود کاهش یابد که با توجه به حقابه ۵۶ سهمی کشاورزان شرق اصفهان از دیروز به مدت ۴۸ ساعت دیگر هم این جریان تداوم دارد و پس از این زمان میزان خروجی از سد زاینده رود کاهش می یابد. 

محمود جیهانی در گفت وگو با خبرنگار ایراسین اظهار کرد: قرار بود که روز گذشته میزان خروجی از سد زاینده رود کاهش یابد که برای تامین حقابه ۵۶ سهمی کشاورزان شرق اصفهان از دیروز به مدت ۴۸ ساعت دیگر هم این جریان تداوم خواهد داشت و پس از این زمان میزان خروجی آب از سد زاینده رود کاهش می یابد. 

وی افزود: مقرر شد دو روز و نیم هم رواناب ها راهی اراضی شرق اصفهان شود که امیدواریم با نظارت و پایش شرکت آب منطقه ای این روانآب ها در طول مسیر رودخانه برداشت نشود و به سطح شهر اصفهان هم برسد.

عضو شورای میراب های شرق اصفهان تصریح کرد: تاکنون حقابه ۳۰ میلیون مترمکعب کشاورزان شرق اصفهان تامین شده است که برای آبیاری باغات و گیاهان ریشه ای مصرف شد.

گفتنی است، خروجی سد نکوآباد برای تحویل حقابه کشاورزان شرق اصفهان از ساعت ۱۲ شامگاه شب گذشته (شنبه-۱۹ تیرماه) افزایش یافت و روز یکشنبه به شهر اصفهان رسید. جریان آب زاینده رود از زمان بازگشایی سد نکوآباد به مدت ۱۰ روز برای کشت کشاورزان شرق قرار گرفت. مطابق اسناد موجود با توجه به اینکه حقابه کشاورزان شرق بیش از غرب اصفهان است، حجم آب رهاسازی بیشتر خواهد بود.پیش تر، خروجی آب از سد زاینده رود از عصر نهم تیرماه بر اساس مصوبات کارگروه سازگاری با کم آبی با حجم محدودی صرفاً برای جلوگیری از خشک شدن درختان باغات غرب استان افزایش یافته بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =