• ۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۲
  • کد خبر: 57132
  • readingTime: ۲ دقیقه
گرما

اداره کل هواشناسی استان اصفهان با صدور هشدار سطح زرد اعلام کرد که از صبح فردا چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه (۲۰ تا ۲۲ تیرماه) افزایش نسبی دما بین ۲ تا سه درجه سلسیوس و ماندگاری توده هوای گرم پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایراسین، هشدار سطح زرد رنگ زمانی صادر می‌شود که رخداد پدیده‌ای جوی ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد کند. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند؛ همچنین از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی بیندیشند.

برهمین اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با صدور هشدار سطح زرد اعلام کرد که از صبح فردا چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه (۲۰ تا ۲۲ تیرماه) افزایش نسبی دما بین ۲ تا سه درجه سلسیوس و ماندگاری توده هوای گرم پیش‌بینی می‌شود.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزایش دما در تمامی مناطق استان به ویژه شمال و مرکز اصفهان، آران و بیدگل، اردستان، بادرود، چوپانان، خور و بیابانک، برخوار (دولت آباد)، فرودگاه اصفهان، کاشان، مهاباد، نجف آباد و ورزنه محسوس است.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به احتمال گرمازدگی افراد و افزایش مصرف حامل‌های انرژی طی ۷۲ ساعت پیش رو، هشدار داده و در ادامه توصیه کرده است که اتلاف انرژی از طریق پنجره‌ها و درهای فضاهای مسکونی و اداری کنترل و انجام عملیات کشاورزی و فعالیت‌های فیزیکی در فضای باز در ساعات میانی روز خودداری شود.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان در ادامه درخصوص وزش باد به نسبت شدید تا شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید در مناطق شمال و شرق استان، غبار آلودی هوا توأم با کاهش دید و کیفیت هوا در مناطق مرکزی و قرار گرفتن شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم در نیمه اول روز از فردا چهارشنبه تا یکشنبه (۲۰ تا ۲۴ تیرماه) هشدار داده است.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان شدت وقوع این پدیده در نیمه شمال و شرق استان و طی روزهای شنبه و یکشنبه پیش رو خواهد بود.

اداره کل هواشناسی استان اعلام کرده است که وزش باد شدید و گردوخاک به ویژه کلانشهر اصفهان، آران و بیدگل، اردستان، انارک، چوپانان، خور و بیابانک، برخوار (دولت آباد)، فرودگاه اصفهان، کاشان، کبوتر آباد، کوهپایه، لنجان (زرین شهر)، مبارکه، مهاباد، مورچه خورت، نائین، نجف آباد و ورزنه را در بر خواهد گرفت.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال اختلال در تردد در نیمه شرقی استان، سقوط اشیا و آسیب به سازه‌های موقت هشدار داده و توصیه کرده است که شهروندان به ویژه گروه‌های حساس جامعه (سالمندان، افراد دارای بیماری‌های تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان) از تردد غیر ضرور در سطح شهر بپرهیزند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =