جلسه

موثقی نیا گفت: ارائه تسهیلات صندوق بیمه معدنی ضمن حمایت از معدن کاران، اشتغالزایی و رونق تولید را به همراه خواهد داشت و این صندوق برنامه‌های خود را با هدف تحقق این مهم پیگیری کند.

به گزارش ایراسین، نشست کنترل مدیریت صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی با حضور مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره این صندوق برگزار شد.

محمدرضا موثقی نیا در در این نشست بیان داشت: حمایت این نهاد از معادن، حوزه‌های زغال سنگ، سنگ تزئینی، فلزی، کانی‌های صنعتی، مواد طبقه یک و واحدهای کانه آرایی و فرآوری را در بر می‌گیرد.

وی گفت: صندوق در بخش بیمه نامه و ضمانت نامه سرمایه گذاری اکتشاف نیز خدماتی ارائه می‌کند که این موضوع در راستای توسعه اکتشافات و از اولویت‌های ایمیدرو به شمار می‌رود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کارکرد اصلی صندوق بیمه معدنی صدور ضمانت نامه است، عنوان کرد: صندوق بیمه باید بر حسب بحث جغرافیا، نوع ماده معدنی، مقیاس معدن راهبردهای مختص به آن را در نظر گرفته و بر اساس شرایط، خدمات ارائه کند.

موثقی نیا افزود: ارائه تسهیلات صندوق بیمه معدنی ضمن حمایت از معدن کاران، اشتغالزایی و رونق تولید را به همراه خواهد داشت و این صندوق برنامه‌های خود را با هدف تحقق این مهم پیگیری کند.

راهبردهای کلان صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی

در این نشست مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی طی سخنانی اعلام کرد: ضمانت نامه و بیمه نامه‌های این صندوق بر حسب نوع معدن به اعتباری و سرمایه گذاری تقسیم می‌شود که شامل حوزه‌های اکتشاف، بهره برداری، ماشین آلات حفاری، معدنی و آماده سازی است.

حسن یونسیان افزود: راهبردهای کلان صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی طبق سند استراتژی در شش بخش دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: ارتقای توان مالی و توسعه سبد درآمدی صندوق، تنوع بخشی به سبد محصولات و خدمات، توسعه تعامل و مشارکت با نهادهای مکمل، ارتقای سطح بهره وری سازمانی و بلوغ سیستمی و همچنین ارتقای کیفیت و دسترسی پذیری خدمات، از راهبردهای کلان صندوق محسوب می‌شود.

گفتنی است، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی با هدف توسعه بخش معدن و صنایع معدنی و به منظور پوشش بیمه‌ای متقاضیان و سرمایه گذاران بخش معدن، ارائه خدمات صدور بیمه نامه و ضمانتنامه را دنبال می‌کند. این صندوق ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ ها را نیز در برنامه‌های خود گنجانده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =