سخنگوی ستاد انتخابات کشور

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در ساعت‌های اولیه امروز، ۳۰ نفر داوطلب برای نامزدی ریاست‌جمهوری به ستاد مراجعه کردند که بعد از بررسی مدارک شرایط لازم را برای ثبت‌نام قطعی نداشتند.

به گزارش ایراسین، سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگویی با اشاره به آغاز فرآیند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: با توجه به اطلاعیه ستاد انتخابات کشور درباره شرایط ثبت نام، امروز در اولین روز تا الان ۳۰ نفر داوطلب برای نامزدی ریاست جمهوری مراجعه کردند که بعد از بررسی مدارک شرایط لازم را برای ثبت نام قطعی نداشتند.

محسن اسلامی افزود: داوطلبانی که شرایط نامزدی دارند حتماً در روزهای اولیه اقدام کنند و به روز آخر نگذارند و مدیریت زمان را داشته باشند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره اینکه در قانون پیش بینی شده که اگر نامزدی نتواند بیاید وکیل او برایش نام نویسی کند گفت: بر اساس قانون این پیش بینی شده است که اگر کسی این توان را نداشته باشد که حضور پیدا کند حتماً نماینده خود را معرفی کند.

گفتنی است، نام نویسی از داوطلبان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به صورت رسمی از ساعت ۸ صبح امروز - پنجشنبه ۱۰ خرداد - آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد یافت و سپس پرونده داوطلبان برای بررسی نهایی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد و اسامی ۲۲ خرداد ماه از سوی وزارت کشور اعلام می‌شود.

تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیز از ۲۳ خردادماه آغاز و تا هفتم تیرماه ادامه خواهد داشت و در نهایت هشتم تیرماه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری برگزار و نهمین رئیس جمهور با رأی مستقیم مردم برگزیده خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =