فناوری

در حالی که درآمد بزرگترین شرکت معدنی جهان در سال ۲۰۲۳ تقریباً ۲۱۸ میلیارد دلار بوده تحلیلگران برآورد می‌کنند ارزش بازار جهانی استخراج هوشمند معادن تا ۲۰۲۸ به بیش از ۳۴ میلیارد دلار برسد.

به گزارش ایراسین، به گفته کارشناسان در حالی که نوسانات قیمتی مواد معدنی بر سودآوری و تمایل صنعت معدن تأثیر می‌گذارد، شرکت‌های کوچک‌تر معمولاً در جنبه‌های اکتشافی این صنعت درگیر هستند، و از آن طرف شرکت‌های بزرگ، مانند شرکت‌های برتر معدنی در جهان، تمایل دارند برای تولید سود بر تولید و عملیات معدن تمرکز کنند. با این وجود بزرگترین شرکت معدنی جهان سالانه درآمدی ۲۱۷.۸۶ میلیارد دلار را به ثبت می‌رساند و برای توسعه کار غالباً به روش‌های استخراج هوشمند روی آورده است.

۳ شرکت معدنی برتر جهان از نظر درآمد در سال ۲۰۲۳

در حقیقت سایت آماری تحلیلی استاتیستا در جدیدترین گزارش خود که در ۲۱ ماه مه ۲۰۲۴ منتشر کرده به بررسی شرکت‌های معدنی پیشرو در سال ۲۰۲۴ بر اساس درآمد پرداخته است. در این گزارش آمده است: شرکت معدنی گلنکور با درآمد سالانه در سال ۲۰۲۳ تقریباً ۲۱۸ میلیارد دلار به عنوان شرکت معدنی شماره یک در جهان در سال ۲۰۲۴ رتبه بندی شد. طبق این گزارش

Jiangexi copper چین نیز در جایگاه دوم از نظر درآمد قرار دارد و پس از آن نیز BHP استرالیا نیز در رده سوم جای دارد. نکته قابل اینکه درآمد BHP در چند سال گذشته پس از افت درآمد در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بهبود یافته است در حالی که تمرکز اصلی آنها بر روی فلزات و معادن است.

پیش بینی ارزش ۳۴.۴۶ میلیارد دلاری بازار جهانی استخراج هوشمند معادن

به گزارش تحلیل بازار، در حالی که معادن بسیاری در سراسر جهان فعال است پیش بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۵، سه چهارم صنایع معدنی جهان از فناوری امنیت سایبری دارایی استفاده کنند. پیش بینی می‌شود که سایر فناوری‌های استخراج هوشمند مانند کارگران متصل و مراکز عملیات از راه دور تا آن زمان تا ۵۰ درصد نرخ پذیرش توسط صنعت معدن جهانی داشته باشند.

این در شرایطی است که داده‌های آماری منتشر شده نشان می‌دهد: در سال ۲۰۲۳، صنعت استخراج هوشمند جهانی ارزش بازاری بیش از ۳۴ میلیارد دلار داشته است. ضمن اینکه پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۸ رشد متوسطی داشته باشد و به ۳۴.۴۶ میلیارد دلار برسد. به گفته تحلیلگران و کارشناسان، اتوماسیون و سایر فناوری‌های هوشمند در صنعت معدن جهانی قرار است در دهه آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =